بیانیه جمعی از کنشگران اجتماعی

در گرامی‌داشت خاطره‌ی ماندگار شاهرخ زمانی

 

مردم شرافتمند و نوعدوست ایران!

شاهرخ زمانی، فعّال سیاسی، کارگری و حقوق شهروندی، عضو هیئت مدیره ی کمیته ی پیگیری برای ایجاد تشکّلهای کارگری و هیئت بازگشایی  سندیکای  کارگران ساختمانی و نقاشان ساختمان، صبح روز یکشنبه 22 شهریور94، پس از تحمّل افزون بر چهارسال شرایط دشوار و آزارنده ی حبس بدون مرخصی، در زندان رجایی شهر کرج، به دلیل آنچه یکی از مسئولان بهداری زندان سکته ی مغزی اش نامیده، در زندان رجایی شهر کرج درگذشت.

     شاهرخ، حتّی در شرایط دشوار زندان نیز، تا لحظه ی پایانی زندگیش، از بیان خواسته های بحقّ خود و همراهانش و دیدگاههایش در باب مبارزه ی کارگری و دمکراتیک ،  در زندان دست نکشید و سر انجام نیز به مرگی ناباورکه خانواده اش خواهان کالبد شکافی و تأمین دلیل قطعی آن شدند جان باخت.

     ما براین باوریم که شدّت سختگیریهای مقامات مربوطه در جان باختن این مبارز خستگی ناپذیر اثرگذار بوده است و این مقامات باید پاسخگوی رفتار شان نسبت به زندانیان سیاسی-عقیدتی و صنفی  باشند.

      گناه شاهرخ زمانی دفاع از منافع صنفی کارگران و فعالیت در راستای ایجاد تشکّلهای کارگری بود.متاَسفانه هنوز هم پس از سالها موضوع دفاع صنفی و تشکّل یابی از نظربرخی ازمقامات تندرو امنیتی جرم تلقّی می شود و مجازات سنگین زندان را در پی دارد. علاوه براین، حدّ اقل حقوق شناخته شده ی زندانی هم برای شاهرخ رعایت نشده است. انتقال مکرّر او از زندانی به زندان دیگر و بی پاسخ ماندن اعتراض و اعتصاب غذای این کارگر زندانی گوش شنوایی درمیان این مقامات تندرو امنیتی نیافت.

     ما همچنین براین باوریم که شاهرخ زمانی درهرآنچه در بیرون و درون زندان برای برپاداشتن تشکّلهای مستقلّ کارگری و نیز عرضه ی نوشتارها و دیدگاههای سیاسی خود در باره ی مبارزات کارگری انجام داد زنده است و هر گفته، نوشته یا کنش او الهامبخش و راهنمای عمل همه ی همبندان همپیمان و همراهان او در تشکّلهای کارگری و مدنی و همه ی هم میهنان پیکارجو در مبارزه برای احقاق حقوق کارگری و دمکراسی خواهد بود.

      ما، جمعی از کنشگران اجتماعی ایران، وقوع این رخداد جانگزای را به خانتواده ی شاهرخ زمانی، خانواده ی بزرگ طبقه ی کارگر ایران و همه ی مردم شرافتنمند میهنمان تسلیت می گوییم و آرزو می کنیم که از این پس مردم ایران شاهد رخدادهایی از این دست که تا کنون بارها در زندانهای ج.ا پیش آمده است و ما مسئولان مربوطه ی ج.ا را مسئول آنها می دانیم نباشند.   

یادش گرامی و راهش پاینده باد!

حمید آصفی- زانیار احمدی- فرشته اسالو- حسین اسدی- حسین اکبری- شهناز اکملی (مادر شهید مصطفی کریم بیگی)- کیوان باژن- شهلا انتصاری-  مریم بامداد- حمید بشیری- امیر بهبودی- حمید بی آزار- ماهرخ پاکروان- سلطان پذیرا- احمد پور ابراهیم- حسین پور رضا- فرهاد توانا- مهران توکلی- مهین توکلی- علی رضا جباری- رضی جعفرزاده- پویا جعفری- مصطفی جهانی- مصطفی چهارمحالی- سمین چیت ساز- حسین حسن پور- مریم حسین مردی- مرتضی داداشی- سهیلا داوودی- مهتاب درویش- رکسانا دستغیب- خسرو دلاور- پروین ذبیحی- راحله ی راحمی پور- زردشت احمدی- شیرین ربیعی- بهروز رستمی- عاطفه ی رضایی- علی رواسی زاده- فریبرز رئیس دانا- نسرین ستوده- گوهر شمیرانی- فریدون صادقی-علی صبوری- شاهرخ صدیقی- مصطفی صلواتی- کیوان صمیمی- سیامک طاهری- جمشید طاهری- مرتضی طاهری- مصطفی طاهری- حشمت طبرزدی- بهرام عزیزی- داوود فرهادپور- احمد قریب- محمد کریم بیگی- محمد کریمی- مهوش کوهستانی- علی گودرزی- جمشید لطفی- هوشنگ لطیف- مریم محبوب، مسعود مرادی- عبداله مرادی- محمد علی معظمی- اسماعیل مفتی زاده- محمد ملکی- داوود نعمتی- اکرم نقابی ( مادر مفقود الاثر سعید زینالی- اکبر نوروزی- ناصر نوری- محمد نوری زاد- نکیسا نوعی- فرهاد وثوق- فرهاد وزیری- پرویز هداوند- عنایت یوسف پور- منور یوسف پور

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

با گرامیداشت یاد رفیق کارگر شاهرخ زمانی و درود بیکران به رفقای امضا کننده بیانیه
رفقای تنظیم کننده بیانیه !

باید بگویم که قصد ایرادگیری ندارم نکته ای از سر سهو در لابلای بیانیه هست که خدمتتان می نویسم و شاید صرفا عجله در تنظیم و تهیه بیانیه برای امضا سبب شده باشد. در بیانیه شما سه هویت برای جمع خود برشمرده اید که صحیح به نظر نمی رسد و می تواند شائبه چند رویکر در تنظیم بیانیه را الغا کند اما کمی دقت رفقای تنظیم کننده، بیانیه را بی نقص می کرد. در صدر بیانیه نوشته اید" بیانیه جمعی از کنشگران اجتماعی " در زیر خلاصه بیانیه، نام " جمعی از کنشگران سیاسی" را نوشته اید و در پاراگراف آخر بیانیه قید کرده که " ما،جمعی از کنشگران اجتماعی ایران،" به هر صورت ارسال اصلاحیه ای از سوی جمع رفقای همراه و همسو با اندیشه شاهرخ زمانی ضروری به نظر می رسد با تشکر از رفقا و تلاشگران سایت کارآنلاین