توده‏ها شکست ناپذیرندا. م. شیزلی 
۱٨ـ۱ـ٢۰۰٩

شکست تروریسم آمریکا و اسرائیل در غزّه پیروزی شکوهمند میلیون‏ها میلیون مردم و احزاب و سازمان‏های صلح‏طلب، آزادی‏خواه و نوع‏دوست جهان، پیروزی قاطع دولت‏های بولیوی، ونزوئلا، موریتانی و قطر و بالاخره پیروزی دیپلماسی عاقلانه ترکیه و سوریه بود.

رژیم نژادپرست آمریکائی اسرائیل پس از ٢٢ روز بمباران ممتد نوار غزّه، کشتار کودکان، زنان و پیرمردان و جوانان فلسطین، امروز ۱٨ ژانویه سال ٢۰۰٩، بطور یکجانبه اعلام آتش بس کرد. این آتش بس، که یک روز پس از دیدار دو بانوی جنگ امپریالیسم و عقد قرارداد امنیتی بین دو خواهر اعلام شد، نشان می دهد امپریالیسم با تمام توان نظامی خود، با استفاده از آخرین دستاوردهای تسلیحاتی خود، علیرغم ارتکاب وحشیانه ترین جنایتها، نمی تواند بر توده مردم، حتی مردم گرسنه محصور در زندان، پیروز شود. 
آمریکا و اسرائیل در طول ٢٢ روز بمباران بلاانقطاع غزّه، که بی اعتنائی خود را به مجامع جهانی نشان دادند، در مقابل قدرت لایزال میلیونها مردم جهان به زانو درآمدند و بدون هیچ پیش شرطی تسلیم شدند. 
آمریکا و اسرائیل که با هدف از میان برداشتن حماس و به بهانه موشک اندازی حماس به خاک اسرائیل به کشتار مردم غزّه دست زدند، توانستند فقط یک فرمانده نظامی حماس و یک وزیر از کابینه آن را بکشند و در نتیجه نهائی، دست از پا درازتر، با بجای گذاشتن ویرانیهای عظیم و با یک نسل کشی تازه، پرونده جنایتهای بیحدوحساب خود را سنگینتر و سیاه تر ساختند. فراموش نکرده ایم که همین سناریو در ماه ژوئن سال ٢۰۰٦ نیز بمنظور حذف حزب الله بنمایش گذاشته شد، ولی حاصل آن چیزی جز شکست خفت بار جنگ افروزان بیحیا و تقویت نیروهای مقاومت لبنان، کشتار مردم بیگناه و ویرانیهای سنگین این کشور نبود.
سنت کشتار و حذف مخالفان، دشمن تراشی و شبح سازی در محافل حاکم آمریکا و اسرائیل، یک سنت دیرینه و پابرجاست. آنها هیچ درسی از تاریخ نیاموخته اند و نشان داده اند که توان چنین آموزشی را هم ندارند. تکیه بر تسلیحات نظامی یگانه منطقی است که می شناسند. علت وجودی آنها نیز همین است و لاغیر. این محافل به هیچ زبانی جز زبان زور نمی توانند سخن بگویند. این مهمترین مشخصه آنهاست که در هیچ زمانی و تحت هیچ شرایطی نباید آن را از نظر دور داشت. 
حمله هولناک آمریکا و اسرائیل به غزّه، با تمام مصایب و فجایع خود، چهره بغایت زشت و کریه دمکراسی و حقوق بشر امپریالیسم غرب را، جبهه دوستان و دشمنان مردم را هر چه بیشتر آشکار ساخت. فاجعه غزّه، سند محکمی است بر همدستی دولتهای اروپائی و دولتهای مصر، عربستان سعودی و محمود عباس در این جنایت و بربریت کم نظیر. 
در جریان وقوع فاجعه غزّه گروهی از نمایندگان مجلس ایران و "بسیج ٢۰ میلیونی" تحریم کالاهای شرکتهای اسرائیلی را خواستار شدند. بدین ترتیب ادعاهای ضدامپریالیستی و ضدصهیونیستی دروغین رژیم جمهوری اسلامی ایران نیز افشاء گردید. دولتهای بولیوی، ونزوئلا، موریتانی و قطر روابط دیپلوماتیک خود را با اسرئیل قطع کردند. رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، اخراج اسرائیل از سازمان متحد را خواستار شد و سوریه در اجلاس دوحه، ادامه هرگونه مذاکره صلح با رژیم اسرائیل را بی ثمر دانست.
شکست تروریسم آمریکا و اسرائیل در غزّه پیروزی شکوهمند میلیونها میلیون مردم و احزاب وسازمانهای صلح طلب، آزادیخواه و نوع دوست جهان، پیروزی قاطع دولتهای بولیوی، ونزوئلا، موریتانی و قطر و بالاخره پیروزی دیپلوماسی عاقلانه ترکیه و سوریه بود.
این پیروزی بزرگ پایدار باد و بر همگان مبارک!