امید کوکبی و حسین رونقی ملکی باید فورا آزاد و از امکانات درمانی برخوردار شوند!

در روزهای گذشته گزارش های نگران کننده ای از وضعیت جسمی امید کوکبی و حسین رونقی ملکی دو زندانی سیاسی رسیده است. امید کوکبی مبتلا به سرطان کلیه شده است. با اینکه او باید به طور عاجل از امکان مناسب درمانی برخوردار شود هنوز او را در زندان نگه داشته اند. حسين رونقی ملکی نیز در زندان به بیماری کليوی و نیز بیماری های دستگاه گوارش مبتلا شده است. هر دو زندانی سالهاست به اتهاماتی در زندان اند که طبق هیچ معیار شناخته شده بین المللی جرم محسوب نمی شود. امید کوکبی تنها به خاطر این که از همکاری با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی سر باز زده است در زندان به سر می برد. حسین رونقی ملکی صرفا به دلیل فعالیت هایش در فضای مجازی زندانی است.

نهادهای حقوق بشری ایرانی و بین المللی بارها خواستار آزادی کوکبی و رونقی ملکی شده اند. پس از انتشار گزارش های نگران کننده در مورد بیماری هایی مبتلابه این دو زندانی، بار دیگر توجه افکار عمومی و شبکه  های اجتماعی به سرنوشت این دو زندانی جلب شده است. نهادهای حقوق بشری در روزهای گذشته فراخوان هایی منتشر کرده اند.

ما از این فراخوان ها حمایت می کنیم. ما آزادی امید کوکبی و حسین رونقی ملکی را خواهانیم. ما خواستار آنیم که کوکبی و رونقی ملکی فورا از امکانات درمانی مناسب برخوردار شوند. ما از همه نیروهای سیاسی آزادیخواه و نهادهای مدنی و رسانه ها می  خواهیم کارزار برای آزادی کوکبی و رونقی ملکی را بازتاب دهند. ما از طرف های خارجی مذاکره جمهوری اسلامی می خواهيم وضعیت این دو زندانی و نیز سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را در دستور کار گفتگوها با جمهوری اسلامی بگذارند و خواهان آزادی زندانیان سیاسی در ایران شوند.

هيئت سیاسی ـ اجرایی سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)

چهارم اردیبهشت ۱۳۹۵ (٢٣ آوريل ٢٠١٦)

 

 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

ضمن حمایت از بیانیه ی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) در حمایت از زندانیان نظام جمهوری اسلامی، لازم می بینم یادی از سخنانِ آقای خامنه ای در دیدارش با برخی از مقامات جمهوری اسلامی در روز ۲۴ فروردین بکنم که گفته است:

«...تازه این تعبیر "دگراندیش" باب شده بود و در آن جلسه [دیدار سال ۱۳۷۵ با گروهی از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای] گفتم اصلاً قبول ندارم این تعبیر را...».

«دگراندیشی یک جرم که نیست، خب اندیشه است؛ شما یک‌جور فکر می‌کنید، رفیقت یک‌جور دیگر فکر می‌کند و ایرادی ندارد».
وی اضافه کرده این اختلاف‌نظر و تنوع در دیدگاه‌ها زمانی مورد قبول است که طرفین «چنگال به هم نزنند» و «همه متوجه به انقلاب باشد و مسئله انقلاب جدّی گرفته بشود».

وی همچنین وجود تنوع را امر «نامطلوبی» ندانسته٬ اما گفته است: «مشروط بر اینکه سادگی و ساده‌لوحی به خرج ندهیم و بچگی به خرج ندهیم».

از مجموعه ی افاضاتِ ضدو نقیض آقای خامنه ای براستی میتوان فهمید عامل اصلی تمامی گرفت و گیرهای مملکت از ناحیه ی این معمم و قاضی القضاتهای متعددش می باشد.
لذا معتقدم در بیانیه ها باید با صراحت و آشکاری بیشتری به نقش این فرد در مجموعه ی استبدادی کشور پرداخته شود