به اعدام زندانیان عقیدتی اهل سنت پايان دهيد!

فعالان حقوق بشر گزارش دادند که ديروز دست کم ده نفر از زندانیان عقیدتی اهل سنت به دار آويخته شدند. يک روز قبل از آن حکم اعدام ۲۹ نفر از زندانیان اهل سنت که در زندان رجائی شهر نگهداری می شوند، به دایره اجرای احکام رفته و به خانواده‌های دست‌کم ۲۱ نفر از آن ها اعلام شده بود که برای ملاقات آخر پیش از اجرای حکم به زندان بروند. از ميان اعدامی ها، هویت شهرام احمدی، خالد ملکی، مختار رحیمی، بهمن رحیمی، آرش شریفی، کاوه ویسی و کاوه شریفی مشخص شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش ماه مارس خود از شهرام احمدی به عنوان مبلغ مذهبی یاد کرده و محکومیت او به اعدام را نمونه ای از نبود آزادی های مذهبی در ایران خوانده بود. شهرام احمدی و دوستانش به جرم تبلیغ اندیشه‌ها و اعتقادات دینی‌شان دستگير و شکنجه شدند، ارگان های امنيتی ـ اطلاعاتی برایشان پرونده ساختند و بی دادگاه های حکومت آن ها را به احکام بی پايه اعدام محکوم نمودند. در اين مدت اعتراضات بين المللی عليه احکام ظالمانه موثر نيافتاد و حکام انسان ستيز در سالگرد کشتار ٦٧ جان آن ها را گرفتند.

اعدام انسان ها در رژيم اسلامی پايانی ندارد. در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود هزار نفر در اين رژيم اعدام شدند و از ابتدای امسال تا کنون آمار اعدام‌ از ۲۵۰ نفر گذشته است. ما اعدام زندانیان عقیدتی اهل سنت را محکوم می کنيم و خواهان توقف اعدام از جمله زندانیان عقیدتی اهل سنت هستيم.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)
٣ اوت ٢٠١٦ (١٣ مرداد ١٣٩٥)

 

افزودن نظر جدید