مصطفی پورمحمدی را از وزارت برکنار کنيد!

مصطفی پورمحمدی جنايتکار است و به جنايت خود افتخار می کند
 
 
مصطفی پورمحمدی، وزير دادگستری دولت حسن روحانی، جزو هيئت مرگ در کشتار سال ٦٧ بود. انتشار فايل صوتی آيت الله منتظری، اسم او را به عنوان نماينده وزارت اطلاعات در هيئت مرگ بر سر زبان ها انداخت. بگونه ای که علی مطهری، نایب رئیس مجلس، در نامه‌ای از او  خواست که "تکلیف شایعات در مورد اعدام‌های ۶۷" را روشن کند. پورمحمدی در پاسخ گفت که انتشار فايل صوتی "تطهیر دشمنان خون‌آشام ایران" است. علی مطهری پاسخ او را مغلطه خواند و خواهان توضيح در مورد نحوه حکم آيت الله خمينی شد. مصطفی پورمحمدی با وقاحت اعلام کرد: "افتخار می‌کنیم که دستور خدا را در رابطه با منافقین اجرا کردیم و در مقابل دشمنان خدا و ملت با قدرت ایستادیم و مقابله کردیم."
 
مصطفی پورمحمدی به انجام جنايت بی سابقه افتخار می کند. کسی که وزير دادگستری است و می بايد از قانون، قانونيت و عدالت دفاع کند. کشتار هزاران زندانی سياسی با حکم آيت الله خمينی، حتی مغاير با قوانين خود جمهوری اسلامی است. 
 
حسن روحانی کسی را به عنوان وزير دادگستری برگمارده است که جزو هيئت مرگ بود و امروز وقيحانه به تبهکاری و کشتار هزاران انسان افتخار می کند. چگونه او می تواند پاسدار قانون و قانونيت باشد؟ چگونه او می تواند از عدالت و حق شهروندان دفاع کند؟ او تبهکار و جانی است و بايد برکنار و به دادگاه سپرده شود. 
 
زمانی که حسن روحانی مصطفی پورمحمدی را به عنوان وزير دادگستری به مجلس شورا معرفی کرد و رای مجلس را اخذ کرد، ما همراه با فعالين حقوق بشر، خانواده قربانيان کشتار ٦٧ نسبت به اين برگماری معترض شديم. اما حسن روحانی نسبت به اعتراضات بی اعتناء ماند. امروز که با انتشار فايل صوتی، نقش مصطفی پورمحمدی در "بزرگترین جنایت تاریخ جمهوری اسلامی" مسجل شده و او هم به اعدام هزاران زندانی سياسی افتخار می کند، حداقل اقدام کنار گذاشتن او از راس وزارت دادگستری است. قرار گرفتن يک جنايتکار در راس وزارت دادگستری، لکه ننگی در کابينه دولت روحانی است. اين لکه ننگ بايد پاک شود. حفظ يک جانی در کابينه و آنهم به عنوان وزير دادگستری، با هيچ معيار اخلاقی، حقوقی و سياسی هم خوانی ندارد. 
 
به نظر ما ضرورت دارد که سازمان ها و فعالين سياسی، مدافعين حقوق بشر و خانواده قربانيان، يک صدا خواست برکناری  مصطفی پورمحمدی را طرح و آن را به خواست عمومی فرارويانند.  
 
هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)
٩ شهريور ١٣٩٥ (٣٠ اوت ٢٠١٦)  

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

بادرود انچه مهم است ایا بنظرشما اقای روحانی متوجه نشده اقای پورمحمدی چه کاره بوداست ؟