حمايت از فراخوان کانون مدافعان حقوق بشر برای آزادی نرگس محمدی

کانون مدافعان حقوق بشر با انتشار فراخوانی از «همه آزاد اندیشان، سازمان‌ها و افراد مدافع حقوق بشر و مدافعان آزادی بیان» خواسته است که در یک همبستگی جهانی از هر تلاش ممکنی برای کمک به آزادی نرگس محمدی فروگذاری نکنند.

نرگس محمدی نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر مدتی پيش به ۱۶ سال زندان محکوم شد. حکم محکوميت نرگس محمدی نشانه بارز نقض موازین حقوق بشر و دادرسی عادلانه است. او حتی در چارچوب قوانین خود جمهوری اسلامی نیز جرمی مرتکب نشده است. رژیم جمهوری اسلامی نرگس محمدی را علیرغم بیماری او و علیرغم نیاز فرزندانش به بودن در کنار مادر، در زندان نگه داشته است تا همه مدافعان حقوق بشر را مرعوب کند. اما فعالان حقوق بشر در ایران حضور دارند و از پای نمی نشینند.

در هفته های گذشته سازمان های سياسی اپوزيسيون، نهادهای مدنی و حقوق بشر و برخی مجامع بين الملل نسبت به محکوميت سنگين نرگس محمدی اعتراض کرده و خواهان آزادی او شده اند. حتی تنی چند از نمايندگان مجلس شورا که در بين آن ها معاون رئيس مجلس و نمايندگان زن ديده می شود، از رئيس قوه قضائيه خواسته اند که حکم نرگس محمدی نقض و پرونده اش مجددأ مورد رسیدگی قرار گيرد.  

ما حکم سنگین نرگس محمدی را ناعادلانه و غیرقانونی می دانيم، از فراخوان کانون مدافعان حقوق بشر حمايت می کنيم و خواستار آزادی بدون قید و شرط نرگس محمدی هستيم.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

٢٧ مهرماه ١٣٩٥ (١٨ اکتبر ٢٠١٦)

 

 

افزودن نظر جدید