احکام صادره علیه آقای احمد منتظری را به شدت محکوم می‌کنیم

اعلامیهٔ هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 دادگاه ویژهٔ روحانیت آقای احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسینعلی منتظری را به دلیل انتشار فایل صوتی جلسهٔ پدرش با هیئت مرکزی مرگ در جریان کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به 21 سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم کرده است.

بر اساس حکم دادگاه ویژهٔ روحانیت شش سال از زمان این حبس اجرا خواهد شد. دلیل کاهش زمان حبس «ارزش و حرمت خون برادر شهیدش و سن و سال و وضعیت خاص وی و فقد سابقهٔ محکومیت کیفری» عنوان شده است. هم‌چنین به دلیل این که «مجموع اقدامات متهم خلاف شأن روحانیت تشخیص داده شده»، او به خلع لباس روحانیت محکوم شده است. اما با توجه به «انتساب به خانوادهٔ شهید» خلع لباس او به  مدت 3 سال تعلیق شده است.

آقای احمد منتظری در اواسط تابستان امسال و در یک اقدام شجاعانه فایل صوتی جلسهٔ پدر خود با حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی را در سایت رسمی آیت‌الله منتظری منتشر کرد. در آن فایل صوتی آیت‌الله منتظری، عمل هیئت مرگ  منتخب آیت الله خمینی را «سفاکی و خون‌خواری» و اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در سال 1367 را «بزرگ‌ترین جنایت» در تاریخ جمهوری اسلامی می‌خواند و خطاب به حاضران در جلسه می‌گوید، که در آینده از آن‌ها به عنوان «جنایت‌کار» نام برده خواهد شد.

حکومت جمهوری اسلامی هم‌چنان می‌کوشد با بالا بردن هزینهٔ افشای جنایات رخ داده در طول حیات خود بر بسیاری از رازهای این جنایات سرپوش بگذارد

هیئت سیاسی-اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، ضمن قدردانی و پشتیبانی از اقدام شجاعانهٔ آقای احمد منتظری در افشای بخشی از جنایات جمهوری اسلامی که تا کنون در سکوت و تحت اعمال بایکوت خبری قرار گرفته بود، احکام صادره و هر گونه اعمال فشار علیه ایشان را محکوم می‌کند و تمامی سازمان‌ها و نهادهای سیاسی – اجتماعی و حقوق بشری، ایرانی وبین‌المللی را فرامی‌خواند که به طرق مختلف هم‌راه و هم‌آهنگ با یکدیگر به این احکام اعتراض بکنند تا صدای رسای خود را به گوش جهانیان برسانند. بیاییم تا با بسیج هر چه گسترده‌تر نیرو علیه اقدامات ارگان‌های سرکوب جمهوری اسلامی اقدام نماییم.

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

۷ آذر ۱۳۹۵ (۲۷ نوامبر ۲۰۱۶)

افزودن نظر جدید