کشتار اعضاء حزب دمکرات کردستان را محکوم می کنيم!

در شب ٣٠ آذرماه ١٣٩۵ در مقابل مقر اصلی حزب دمکرات کردستان در کویه سنجاق، دو انفجار روی داد که بر اثر آن پنج تن از اعضای اين حزب، یک نیروی امنیتی و یک کودک کشته شدند. این دو انفجار زمانی روی داد که مردم در حال خروج از مقر حزب پس از پایان مراسم سالگرد تولد عبدالرحمن قاسملو بودند.

مسئولين اين حزب و برخی احزاب کردی با توجه به سابقه‌ اقدامات تروريستی ارگان های نظامی و امنيتی ایران در کردستان عراق و تهديدهای برخی فرماندهان سپاه در ماه های گذشته، انگشت اتهام را به سوی جمهوری اسلامی نشانه رفته اند. در سال گذشته اقدام مشابه ای توسط عامل نفوذی جمهوری اسلامی در مقر سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران (کومله) صورت گرفت. ولی ساکنين مقر متوجه بمب گذاری شده و بمب ها توسط مامورين حکومت اقليم کردستان عراق قبل از انفجار، حنثی گرديدند.  

ما اين اقدام تروريستی را محکوم و با حزب دمکرات کردستان و خانواده قربانيان ابراز همدردی می کنيم. حفظ امنيت احزاب اپوزيسيون ايرانی مقيم کردستان عراق، برعهده حکومت اقليم کردستان عراق است. اين انتظار وجود دارد که حکومت اقليم، عاملين کشتار را شناسائی و مجازات و برای تامين امنيت احزاب اپوزيسيون، تدابير لازم را اتخاذ کند.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

٣ دی ١٣٩٥ (٢٣ دسامبر ٢٠١٦)

افزودن نظر جدید