فراخوان برای گرامیداشتِ 16 آذر

ما بیشماریم

۱۶ آذر، سالروز جانباختن ۳ دانشچوی دانشگاه تهران به دست مزدوران جکومتِ برآمده از کودتای 28 مرداد، برای همیشه تبدیل به نماد مبارزه حق طلبانه جنبش دانشجویی ایران شده است. جنبشی که در سیاهترین دوره های حاکمیت استبداد بر کشورمان، قلب تپنده تلاش برای رسیدن به آزادی و عدالت بوده و همواره مشعل مبارزه برای رسیدن به دموکراسی را فروزان نگاه داشته است.

امروز، جنبش دانشجویی در صف مقدم جنبش بزرگ و سراسری سبز مردم ایران برای برقراری آزادی و دموکراسی قرار گرفته و در چند ماه گذشته، در این مبارزه سرنوشتساز بهای سنگینی پرداخته است. ده ها دانشجوی شهید و صدها دانشجوی زندانی و اخراجی، بیانگر حضور پرشور دانشجویان در مبارزه با حکومت کودتاست. وحشت جمهوری اسلامی از مبارزات دانشجویی را میتوان به روشنی در دستگیری وسیع دانشجویان مبارز در آستانه 16 آذر دید.

گرامیداشتِ 16 آذر، گرامیداشتِ مبارزه برای آزادی و عدالت، و همبستگی با جنبش دانشجویی و جنبش سبز مردم ایران برای رسیدن به دموکراسی است. برای گرامیداشتِ این روز بزرگ، «کمیته ی مستقل ضدسرکوب شهروندان ایرانی»، همراه و همصدا با هزاران ایرانی آزاده دیگر در سراسر جهان، روز دوشنبه 16 آذر (7 دسامبر) تجمعی را در پاریس، در برابر دانشگاه سوربن که خود سمبلی از مبارزات دانشجویی است، برگزار میکند. از دوستانی هم که در دیگر شهرهای فرانسه ساکنند و امکان برگزاری حرکتی مستقل را در شهر خود ندارند، دعوت میکنیم به گردهمایی پاریس بپیوندند. حضور تک تک ما، بیانگر همبستگیمان با جنبش دانشجویی ایران است.

دوشنبه، 7 دسامبر 2009، از ساعت 18 تا 20

مقابل دانشگاه سوربن

Comité indépendant contre la répression des citoyens iraniens

www.whereismyvote.fr

Lundi, 7 décembre 2009 de 18h à 20h

Place de la Sorbonne, 75005 Paris

RER B: Luxembourg M° lignes 4,10, station Odéon

------------------------------------------

اطلاعیه مطبوعاتی

شانزدهم آذر روزدانشجو

روز برافراشته شدن پرچم آزادی و آزادیخواهی

هموطنان ارجمند!

بار دیگر در آستانه فرا رسیدن 16 آذر ، روز ملی دانشجو در ایران هستیم.روزی که یادآور جدال تاریخی دانشجویان آزادی خواه علیه استبداد گذشته و موجود میباشد. جنبش وسیع دانشجوئی امسال و حضور مصمم آن در اعتراضات گسترده چند ماه اخیر نشانگر تداوم و مقاومت دانشجویان در سراسر کشور است. امروز دانشجویان ایرانی در سراسر گیتی نماد فداکاری و آزادی خواهی ملت ایران هستند و با مبارزات بدون وقفه خود علیه ارتجاع و استبداد ،حکومت اسلامی را به چالش کشانده اند.

هموطنان ارجمند !

16 آذر امسال دانشجویان سبز مقیم شهر کلن ضمن احساس همدردی و همبستگی با همرزمان خود در ایران ، مراسمی با یاد دانشجویان دربند و شهیدان راه آزادی برگزار می کنند تا از دانشگاه کلن ( آلمان ) صدای پر طنین اعتراض آمیزدانشجویان مقیم کشور را به گوش جهانیان برسانند.

جبهه ملی ایران- اروپا (آلمان ) ضمن گرامی داشت شهدای جنبش ضد دیکتاتوری دانشجویی و ابراز همبستگی و همدردی با تمامی دانشجویان که مورد تعرض حکومت اسلامی قرار گرفته اند ، معتقد است که جنبش آزادی خواهانه مردم ایران تا دستیابی به آزادی و دموکراسی از پای نخواهند نشست . ما بدینوسیله از هموطنان مقیم آلمان دعوت می کنیم که با شرکت و حضور خود در این مراسم همراه و همگام با دانشجویان مبارز و آزادیخواه کشورمان باشیم.

پاینده ایران

روابط عمومی جبهه ملی ایران – اروپا ( آلمان)

زمان: ساعت هفت و نیم بعدازظهر روز دوشنبه ٧ دسامبر ٢٠٠٩ میلادی

مکان:

Universität zu Köln

Albertus-Magnus-Platz

50923 Köln

Eingang: Hauptgebäude - Hörsaal II

Verkehrsanbindung: Linie 9 - Haltestelle "Universität"

افزودن نظر جدید