قطعنامه

 دوستان عزیز، هموطنان گرامی:

روز پنج‌شنبه 17 اوت 2017 برابر با 26 مرداد1396 و به دنبال اعلام اعتصاب غذای خشک آقای کروبی تصمیم گرفتیم تا امروز جمعه 27 مرداد با گرد هم‌آیی در برلین به‌صورت نمایشی به اعتصاب غذای یک‌روزه دست بزنیم.

 هنوز چندساعتی از اعلام اعتصاب غذای خشک از سوی آقای کروبی نگذشته بود که‌موج وسیعی از حمایت، اعتراض، نامه‌نگاری تا زمزمه تظاهرات در خیابان‌ها و پشت‌بام خانه‌ها، نظام جمهوری اسلامی را به وحشت انداخته و با قبول بخشی از خواست آقای کروبی یعنی خروج مأموران امنیتی از منزل ایشان و رسیدگی به خواست بعدی، دست به عقب‌نشینی زده است. این رویداد بار دیگر نشان داد که هماهنگی و همبستگی گسترده و در سطح ملی ایرانیان، حربه‌ای مؤثر برای به کرسی نشاندن و رسیدن به خواست و مطالبات مردم بوده و می‌تواند رژیم را به عقب‌نشینی وادار نماید.

خوشبختانه آقای کروبی دیروز اعلام کردند که به اعتصاب غذای خود پایان داده است. 

ما جمعی از فعالین سیاسی برلین یک‌بار دیگر اعلام می‌کنیم که همواره از خواست‌های زندانیان سیاسی دربند و خواسته‌های به‌حق سایر زندانیان در اعتصاب غذا حمایت می‌کنیم.

ما از نمایندگان پارلمان‌ها و از نهادهای حقوق بشر در آلمان و اروپا می‌خواهیم تا همواره به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض نمایند. ما خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

ما خواهان پایان دادن بازداشت خانگی خانم زهرا رهنورد و آقایان موسوی و کروبی هستیم. ما اعلام می‌کنیم که همواره و همراه با  فعالين سياسی و مدنی  داخل و خارج و همه نيروهای آزاديخواه برای تحقق خواسته‌های فوق مشترکا مبارزه می‌کنیم.

  جمعه 27 مرداد 1396

 

افزودن نظر جدید