پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران

دکتر ابراهیم یزدی سیاستمدار پرسابقه ایرانی و دبیرکل نهضت آزادی ایران درگذشت. وی یکی از پرسابقه ترین سیاستمداران ایران بود که زندگی پرفراز و نشیبی را تجربه کرد و گرفتاری های گوناگونی را از سر گذراند. دکتر یزدی و نهضت آزادی ایران بویژه در دهه های اخیر تحت فشار مستمر نیروهای امنیتی قرار داشتند. اما همچون تمام عمر سیاسی خود از مشی مسالمت آمیزشان دست نشستند.

 تجارب دکتر یزدی و امثال وی در سیاست خارجی  به خصوص در پرونده هایی که با سرنوشت و منافع ملی ایرانیان گره خورده بود از سوی حاکمان مسلط نادیده گرفته شد و هزینه های زیادی بر ملت ایران تحمیل کرد.

 ما امضاکنندگان این بیانیه تسلیت از طیف های مختلف فکری و سیاسی براساس احترام به میراث گذشتگان مان برای دیدن افق های دور دست و درس آموزی از تجارب تلخ و شیرین و سیاست های صواب و خطای آنان، همراهی نيروهای مخالف اقتدارگرائی و به پاس پایداری ها و صبوری های ایشان در دهه های اخیر در برابر زیاده خواهی های جریان تمامیت خواه در حاکمیت ایران؛ درگذشت دکتر ابراهیم یزدی را به خانواده ایشان و بازماندگان شان و نیز به اعضا و هواداران نهضت آزادی ایران تسلیت می گوئیم و برای شان آرزوی موفقیت در پیگیری راه آزادی و عدالت و استقلال میهن مان را داریم.

  

اسامی امضاکنندگان:

احمد پورمندی - احمد حميدزاده - احمد علوی - احمد فرهادی - اسماعيل زرگريان - اکبر دوستدار - امير اعتدالی - آزيتا رضوانی - بابک امير خسروی - بهرام عباسی - بهروز بيات - بهروز خليق - بيژن معجری -پیمان روحی - تقی رحمانی - جميله کديور - حبيب پرزين - حسن کلانتری - حسن يوسفی اشکوری - حميد احمدزاده - داريوش يوسفی - داود رمضان زاده - رضا جوشنی - رضا عليجانی - سياوش قانئی - عزيز کرملو - علی افشاری - علی اکبر موسوی خوئينی - علی پورنقوی - علی شاکری - علی کشتگر - علی کلائی - فاطمه حقيقت جو - فرخ نگهدار - فرزانه فتحی - فرهاد فرجاد - کامران اميری - گودرز اقتداری - محسن حيدريان - محسن نکومنش فرد  - محمد ارسی - محمد اوليائی فرد - محمد برقعی - محمد رهبر - مرتضی صادقی - مرتضی کاظميان - مليحه زهتاب - مليحه محمدی - مسعود فتحی - منصوره شجاعی - مهدی ابراهيم زاده - مهدی امينی زاده - مهدی جامی - مهدی خانباباتهرانی - مهدی عربشاهی - مهدی فتاپور - ميرحميد سالک - هادی سبحانی - ياسر ميردامادی 

بخش: 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

جا داشت اندگی بیشتر نوشه شود ، نوعی رفع تکلیف درآن دیده می شود حال آن که جا داشت یرای مردی که با تمام فراز و فرود ها تا روز آخر تلاش کرد مانغ از تند روی حاکمیت و کشیده شدن کشور به پرتگاه دخالت خارجی وایجاد نوعی تعامل وتعادل در جامعه شودحق مطلب ادا شود .

من نمی دانم که این امضاء کنندگان متنی را که امضاء می کنند با وجود کوتاهی آن می خوانند و بعد امضاء می کنند و یا می خواهند بر چشم نسل جوان خاک بپاشند و واقعیت های تاریخی را پنهان سازند؟ که در هر دو صورت زشت و نادرست است.
آقای یزدی کجا "تمام عمر سیاسی خود از مشی مسالمت امیز دست نشست"؟
وی هرجا که توانست از اعدام مخالفان خود دفاع کرد. دو نمونه آن دفاع از اعدام های پشت بامی در اوایل انقلاب و دفاع تمام قد از سرکوب خونین حزب توده ایران و ایضا دیگر نیروهای چپ از جمله سازمان اکثریت.
اینکه تجارب دکتر یزدی نادیده گرفته شده است هم یک گزافه گویی دیگر است . اتفاقا حسن روحانی درست در راستای همین تجارب عملی و سیاست های لیبرالی حرکت می کند . ابراز رضایت نهضت آزادی به دبیر کلی یزدی از سیاست های روحانی را می توانید در اعلامیه های این تشکا بخوانید.

این مفهوم و پیام را بی بی سی با مجموعه مصاحبه هایش با اصلاح طلبها وملی مذهبی ها انجام داده بود و از ایشان فقط در فرازها چهره مثبت ساخته بود مانند رفسنجانی ولی ایشان در ان 39سال فقط فراز داشتند این اطلاعیه تسلیت پیامش برای نسلی که مجموعه کارهای ایشان را ندیده چه دارد؟ایا ایشان در زمان بعد از انقلاب فقط در فراز بودند و هیچ نشیبی در کار نامه سیاسی ایشان نبود؟امضاکنندگان محترم؟

عنوان نوشته غلط است.
و باید واژه " به مناسبت " درگذشت دکتر یزدی................. درج شود.
وضع این سایت اسف بار است.
سایت های "یک نفره" گویا بهتر از سایتهای سازمانها و احزاب اداره میشوند.
ای جوانی یادت بخیر.........