محمود هاشمی شاهرودی, قاضی کشتار " کهریزک" را به دادگاه بسپارید

سابقه حضور مزدوران و وابستگان امنیتی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور کە در کشتار اعضاء مخالفین رژیم  نقش داشتەاند بسیار زیاد است. مهمترین جنایت آنها در کشور آلمان کشتار تعدادی از رهبران کرد در رستوران میکنوس است که با مداخله و پیگیری نیروهای مخالف رژیم و با همکاری قضات برجسته دادگاه های برلین به ثمر رسید و موجب دستگیری برخی از عوامل آن و مهمتر از همه, دادگاه برلین ۶ تن از مسولان وقت کشور را به عنوان آمران این کشتار معرفی نمود و از چهره کریه  آنها پرده برداشت. اما  خبر بستری شدن  محمود هاشمی شاهرودی در کلینیک مغز هانوفر آلمان, ایرانیان  ساکن آلمان  و بویژه شهر هانوفر را شگفت زده کرد و نسبت به حضور این رییس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس قوه قضاییه سالهای ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸ که  به مدت ۱۱ سال دست به کشتار مردم ایران زده است و در زمان ریاست او جنایات معروف " کهریزک" انجام گرفته است و عمل او از طرف محافل و فعالین حقوق بشر, جنایت علیه بشریت عنوان شده است,, دست به اعتراض های گسترده زدند.در پی این اعتراض ها, روز دوشنبه ٨ ژانویه ۲۰۱۸/ ١٨ دیماه ۱۳۹۶، پرتیراژترین روزنامه پایتخت آلمان "BZ" ، نوشت که آقای " فولکر بک" سیاستمدار  حزب سبزها شکایتی رسمی علیه شاهرودی تسلیم دادگستری آلمان کرده است؛ وی در این شکایت شاهرودی را به صدور حکم اعدام برای صدها نفر از جمله افراد نابالغ متهم کرده است.                                   

آقای "فولکر بک" گفته است: «ما اجازه نداریم استراحت‌گاه نقض‌کنندگان حقوق بشر باشیم، بلکه باید آن‌ها را وادار به پاسخگوئی کنیم».

  آقای "ونسل میشالسکی" رئیس دیده‌بان حقوق بشر آلمان نیز گفتە است: «مسئولان دادگستری آلمان باید وارد عمل شوند و در صورتی که خطر فرار شاهرودی وجود داشته باشد؛ دست به اقدامات لازم برای جلوگیری از این خطر بزنند». 

روزنامه "BZ" در گزارش خود با اشاره به اعتراضات سراسری اخیر در ایران نوشته است: « در زمانی که مردم در ایران می میرند، شاهرودی در آلمان از خدمات درمانی لوکس و درجه اول برخوردار است.

امید است که ایرانیان خارج از کشور و بویژه ساکن آلمان, با توجه به گزارش های متعددی که رسانه های آلمانی در روز های اخیر پیرامون ضرورت برخورد با شاهرودی منتشر کرده اند بتوانند با جمع آوری شکایت‌های شاکیان خصوصی شاهرودی, جلب توجه و پشتیبانی هر چه بیشتر محافل حقوق بشری و حقوقدانان آلمانی را نموده و شرایط لازم را برای دستگیری و محاکمه او فراهم نمایند. 

سه شنبه ۹ ژانویه ۲۰۱۸- ۱۹ دی ماه ۱۳۹۶

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.

دیدگاه‌ها

چگونه میشود بیماری که تحت مداوا است به محکمه کشید در صورتیکه حکومت هنوز سقوط نکرده است ،و در ادامه باید از هر امکانی برای افشای جنایتهای رژیم استفاده برده و مسائل انسانی واخلاقی را به پیش برد تا بتواند در ایران ودر حکومت تأثیر خوب و انسانی بر جای گذاشت و من فکر میکنم این سبب میشود که کشور میزبان با دست پُر تر به بتواند از مردم ایران حمایت کند .