هاشمی شاهرودی از بیمارستان فرار کرد !

این قاضی جنایتکار به دلیل ترس از دادگاهی شدن و به عقوبت رسیدن, زود تر از موقع مقرر بیمارستان را ترک نمود.ماموران محافظ او در حالیکه سعی در پنهان کردنش از چشم  و خشم ایرانیان در فرودگاه هامبورگ آلمان داشتند, او را بطرف هواپیما بردند.

                   

                روزنامه آلمانی : قاضی قاتل ایرانی از بیمارستان فرار کرد!

علیرغم شکایت یک سیاستمدار و حقوقدان آلمانی و شاکیان خصوصی و درخواست فعالین حقوق بشری ایرانی برای محاکمە هاشمی شاهرودی که از او به عنوان  یکی از نامزدهای احتمالی جانشینی رهبر جمهوری اسلامی نام می برند و برای مداوا در بیمارستانی در هانوفر آلمان بستری شده بود، در پی اوج گرفتن اعتراض های ایرانیان در مقابل بیمارستان و افشاگری هایی کە در مورد صدو احکام کشتار هزاران نفر به حکم این قاضی جنایتکار و بازتاب آن در روزنامه ها و جراید آلمانی و رسانه های بین المللی، انجام شد چنان عرصە بر وی تنگ شد کە با استفادە از مصونیت دیپلماتیک در حالی کە توسط پلیس اسکورت می شد فرار را بر قرار ترجیح داد. وی در روز پنجشنبە ٢١ دیماە از طریق فرودگاە هامبورگ خاک آلمان را ترک نمود و از چنگ عدالت گریخت.

بنا به گزارش خبر گزاریها, همزمان با انتقال  این قاضی سفاک که دستش بە خون هزاران زندانی ایرانی آلوده است, گروهی از ایرانیان مخالف رژیم ایران پلاکارد در دست , در ترمینال شماره یک فرودگاه هامبورگ جمع شده‌ بودند تا مانع از خروج او گردند و او را به جرم جنایت علیه بشریت به دادگاه بسپارند

 بە نوشتە روزنامه "هانوفرشه آلگماینه" تجمع کنندگان به زبان فارسی و آلمانی علیه شاهرودی و حکومت جمهوری اسلامی شعار می‌دادند. به گفته پلیس آلمان، این تظاهرات در آرامش برگزار شد.  بە نوشتە این روزنامە، شاهرودی متهم است که در دوران ریاست بر قوه قضائیه، ایران در صدور احکام احکام اعدام، بازداشت‌های خودسرانه و شکنجه منتقدان، و در مواردی اعدام جوانان زیر ۱۸ سال نقش داشتە است. بهمین سبب ایرانیان نامه ای اعتراضی به دادستان شهر هانوفر تقدیم کرده و خواستارمحاکمە آیت الله محمود شاهرودی به جرم "جنایت علیه بشریت" شدند.

اما آنچه که نتیجه داد, همان هوشیاری  و حساسیت ایرانیان در داخل و خارج از کشور نسبت به اعمال حال و گذشته این جنایتکاران است.همه آنهایی که طی این مدت چه خصوصی و چه گروهی علیه حضور این  قاضی جنایتکار  شکوایه  تنظیم  کرده و تسلیم مراجع حقوقی آلمان نمودند, می بایست همچنان پیگیر رای و پاسخ دادگاه و مقامات حقوقی و سیاسی کشور آلمان باشند.تا سرانجام نسبت به احقاق حق مردم ستمدیده و همه آنهایی که جان عزیزشان توسط امثال این قاضی سفاک, ریخته شده است به  مجامع بین المللی ارجاء داده شوند. به امید آن روز !

پنجشنبه ۱۱ ژانویه ۲۰۱۸ - ۲۱ دی ماه ۱۳۹۶

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.