نگاهی به اخبار

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان روحانی در مورد برگزاری همه پرسی گفت: "آقای روحانی پیشنهادی را مطرح فرمودند که به نظر می‌رسد کارشناسی نشده باشد."

یعنی، کار کارشناسی یعنی آنچه وفق تمایل من باشد.

رئیس پلیس امنیت استان کرمان از ممنوعیت تبلیغ برای جشن ولنتاین خبر داده و گفته است: "دشمنان" تلاش كرده‌اند با ترويج فرهنگ منحط غرب در میان نوجوانان و جوانان، ارزش‌های دینی را کمرنگ کرده یا از بین ببرند و روابط نامشروع را گسترش دهند."

یعنی، ارزشهای دینی حتی با ابراز عشق انسانها به یکدیگر هم کمرنگ می شوند.

خامنه ای در پاسخ به گفته های استاندار سیستان و بلوچستان که نیازهای اصلی این استان را مطرح کرده بود، گفت: "... من که کننده‌ این کارها نیستم، کننده‌ این کارها مسئولین دولتی‌اند؛ چه خط آهن‌، چه آب‌‌شیرین‌کن‌، چه خیلی چیزهای دیگر. بروید دنبال کنید، بروید در دولت از مسئولین بالادست خودتان به‌طور جدی بخواهید که دنبال کنند".

یعنی، "رهبر" تأئید می کند که دیگر کاری از رهبر هم ساخته نیست.

میزان آلودگی و غلظت گردوغبار در هوای اهواز و چندین شهر دیگر استان خوزستان در جنوب غربی ایران تا ۴۷ برابر حد مجاز رسیده است. همه پروازهای فرودگاه بین‌المللی اهواز لغو شده و مدارس چند شهر از جمله اهواز، آبادان، خرمشهر و ماهشهر تعطیل شده است.

یعنی، مثل هر وضع فزون از حد، دیگر نمی توان تصوری از شدت و حدت فلاکت داشت. فقط می توان تصوری از جهنم داشت.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفته که کاووس سیدامامی، استاد دانشگاهی که مقامات می‌گویند در زندان خودکشی کرده، با «افسر اطلاعاتی آمریکا در ایران» در ارتباط بوده است. او بازداشت‌شدگان دیگر مرتبط با این پرونده را هم به ارتباط با سیا و موساد متهم کرده است.

یعنی این غافلۀ جاسوس گیری و "خودکشانی" را در جمهوری اسلامی سر باز ایستادن نیست.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.