هشدار نسبت به تهديد نتانياهو و سرداران سپاه

در هفته های گذشته تنش بین جمهوری اسلامی و اسرائیل افزایش چشم گیری یافته است. اسرائیل ادعا کرده  است که یک پهپاد جمهوری اسلامی را در خاک خود سرنگون نموده است. نتانیاهو در روز پایانی کنفرانس امنیتی مونیخ با نشان دادن قطعه ای از بدنه پهپاد،جمهوری اسلامی را بزرگترین خطر برای جهان نامید و گفت که در صورت لزوم علیه ایران و متحدانش در منطقه عمل خواهد کرد. 

از سوی ديگر جريان حاکم بویژه سران سپاه پاسداران نیز هم چنان بر موضع نابودی اسرائيل پای می فشارند. اخيرأ قاسم سلیمانی باز اين موضع را تکرار نمود وسردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ به نتانياهو گفت: "اسرائیلی‌ها ادعا می‌کنند پهپاد به پرواز درآمده در آسمان سرزمین‌های اشغالی ایرانی است اما این ادعا چه راست باشد چه دروغ، باید بگوییم این اولین پهپاد و یا آخرین پهپاد جبهه مقاومت نبوده و در مقابل اصابت این پهپاد ۲۰ جنگنده اسرائیلی سرنگون شده است". اين موضع گيری نشان می دهد که جمهوری اسلامی می خواهد به سياست های ماجراجويانه خود در سوريه و در مرزهای اسرائيل ادامه دهد.

خصومت ديرينه جمهوری اسلامی نسبت به اسرائيل و تهديد به نابودی آن از يکسو و از سوی ديگر موضع هيستريک دولت دست راستی نتانياهو عليه ايران، فضای تنش آميزی را بين دو دولت به وجود آورده است که خطرآفرين است. 

ما نسبت به تهديد کشورمان توسط نتانياهو و تهديد به نابودی اسرائيل توسط سرداران سپاه هشدار می دهيم و خواهان پايان دادن به خصومت بين دو دولت هستيم. مردم ايران تجاوز به کشور خود را برنمی تابند. سياست های توسعه طلبانه جمهوری اسلامی و سياست جنگ افروزانه نتانياهو به زيان صلح در منطقه است. مردم ما خصومتی با مردم اسرائيل ندارند. منافع کشور ما در به رسميت شناختن دو کشور اسرائيل و فلسطين است نه در تدوام خصومت با اسرائيل. 

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

۳ اسفند ۱۳۹۶ (۲۲ فوريه ۲۰۱۸)

 

 

 

افزودن نظر جدید