دختر فلسطینی که به سرباز اسرائیلی سیلی زد زندانی می‌شود

عهد تمیمی، دختر نوجوان فلسطینی که ویدئو سیلی زدن او به صورت سرباز اسرائیلی چندی قبل خبرساز شده بود، در ۲۲ ماه مارس سال جاری پس از محاکمه در دادگاه, با قبول اتهامات خود به تحمل هشت ماه زندان و پرداخت حدود ۱۵۰۰ دلار جریمه محکوم شد. فیلمی که در آن دیده می‌شود عهد تمیمی، ۱۷ ساله، همراه دخترعمویش در یک رویارویی با نیروهای اسرائیلی به صورت یک سرباز سیلی می‌زندخبر ساز شد. او در دادگاه با ۱۲ اتهام از جمله حمله به سرباز در لباس نظامی روبرو بود اما در پایان با پذیرفتن چهار فقره از اتهام‌ها تلاش کرد مانع محکومیت سنگین‌تر خود شود. حالا این نوجوان به ۱۲ اتهام در اسرائیل دادگاهی شده است که از جمله آنها حمله و پرتاب سنگ است. بدین ترتیب این دختر ۱۷ ساله که از ماه دسامبر گذشته در بازداشت بود، تا تابستان آینده دوران محکومیت خود را سپری و آزاد خواهد شد.

این دختر جوان در اولین بازجویی هایش به دادگاه گفته بود" وقتی که گلوله  پلاستیکی سربازان اسراییلی به سر پسر عمویم برخورد کرد, خونم به جوش آمد و به او سیلی زدم"!  اما پدر این دختر در گفتتگو با یک روزنامه اسراییلی گفته است" سربازهای اسرائیلی وارد محوطه خانه شدند و شروع بە پرتاب گاز اشک‌آور کردند و پنجره‌های خانه را شکستند و از اینکه  دخترم به صورت سربازی که به حریم خانه ما وارد شده بود سیلی زد, افتخار می کنم"!

خیلی از فلسطینی‌ها وحتی غیرفلسطینی ها که فیلم را تماشا کردند و بازنشر دادند، عهد تمیمی را به عنوان قهرمان مقاومت در مقابل اشغال اسرائیلی‌ها ستایش کردند. باسم تمیمی، که خودش یک کنش‌گر شناخته‌شده فلسطینی است، در فیس‌بوک خود نوشت، یک گلوله پلاستیکی شلیک‌ شده از سربازان اسرائیلی به صورت پسرعموی ۱۴ ساله عهد اصابت کردە بود. کنشگران فلسطینی واکنش عهد تمیمی را ستایش کرده‌اند ولی خیلی‌ها در اسرائیل خانواده این دختر نوجوان را متهم می‌کنند که از او برای تبلیغات علیه ارتش اسرائیل استفاده می‌کنند. حامیان عهد تمیمی در طوماری اینترنتی توانسته اند برای تقاضای آزادی او یک میلیون و ۷۵۰ هزار امضاء جمع کنند.

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.