نامه به سردار سلیمانی

 سردار سلیمانی سرباز های امریکایی را که پوشک می شدند دیده است، اما سردارهایی را که کفن می شدند در سوریه و عراق ندیده انگار!

عدم پیروزی امریکا در افغانستان را دیده است، اما ویرانی افغانستان را ندیده است انگار!

می گوید من جلوی شما می ایستم، بعد می گوید سپاه قدس می ایستد و بعد می گوید ملت می ایستد!

رفیق روی من یکی حساب نکن!

آنقدر با هندوانه ی ملت و وطن و اسلام و... زیر بغلم، دست هایم را از جیبم دور کرده اند و جیبم را زده اند که دیگر برایم مهم نیست که یکی را پوشک کرده اند که ته اش رفته است و دیگری را کفن که سرش!

تو سربازی و بقای مقام تو به این است که بجنگی و بکشی و کشته شوی، برو بجنگ ولی تنها برو، من می خواهم زندگی کنم مثل خیلی از آدم های دنیا، تو به قول خودت از فکر یا ترس امریکا شب ها خواب ات نمی برد، خودکرده را تدبیر نیست!

سردار! حقیقتش این است که این ملت که بدون اجازه آنها را پشت سر خودت برای جنگ قطار می کنی و از زبان آنها سخن می گویی، از طلا گشتن پشیمان گشته است، مرحمت فرموده آنها را مس کنید!

ناف شما را در جنگ بریده اند، نان شما در خون جنگ است، امریکا به سربازش پوشک می دهد، شیرخوارگاه کشور من برای کودکان پوشک ندارد، شیر خشک ندارند بخورند و شما هی از دُم شیر حرف بزن!

خمینی می گفت 'من' شیطان است، هی نگویید من!

حالا هی بگو 'من' جلوی شما می ایستم!

کجا ایستاده بودی وقتی همین ماه اسرائیل رشته های شما در سوریه را پنبه می کرد!؟

کجا ایستاده بودی وقتی در کمتر از شش ماه بیش از نیمی از داریی ملت ایران به علت افزایش قیمت دلارِ ترامپ قمارباز!  بر باد فنا رفت!؟

امروز کودکی در خوزستان برای اینکه مادرش دوچرخه اش را فروخت که بدهی صاحبخانه را بدهد، خودش را دار زد!

سردار این آدمها، این ملت، زندگی می خواهد، جنگ نمی خواهد

امریکا سربازان اش را پوشک می کند، سربازان به جا مانده از جنگ عراق هنوز روی دست خانواده های مظلوم شان زجر می کشند و کسی هم نیست حالشان را بپرسد، کجا ایستاده ای سردار!؟

‌آیا حقوقت مثل حقوق کارگران شش ماه است که عقب افتاده؟ یکسال است گوشت نخورده ای؟ موسسه مالی رسمی پولت را بالا کشیده؟ آب خوردن ات گل آلوده است؟ روزی چند ساعت با شکم حامله برق خانه ات قطع است؟ به تو هم توی فرودگاه شهرکرد نسکافه را با دلار می دهند؟ رئیس بانک مرکزی کشور تو هم دلار سه هزارتومانی را کرد نه هزار تومان و با سلام و صلوات بدرقه شد و رفت؟ معلم قرآن بچه تو هم سعید طوسی است؟ در کشور تو هم سیستم واردات خودرو را هک می کنند!؟ جهانگیری به تو هم وعده دلار ۴۲۰۰ تومانی داده بود!؟

آنجا که تو قرار است ایستادگی کنی ، مثل اینجاست که من ایستاده ام!؟

روی من یکی حساب نکن سردار!

برو با ترامپ دوئل کن! تک به تک بزنید شلیک کنید ، مغز هم را بترکانید، ما هم در همین زمین اختلاس ها و با وعده های بهشت و بر سر رفتن نرفتن زن به ورزشگاه و قر کمر فلانی هشتگ می زنیم، کشف میکنیم نارنگی زنا زاده است و بادمجان حجاب برتر به تن دارد تا اموراتمان بگذرد!

این تو و این تنگه ها، برو همه را ببند و سیمان کن و اسفالت کن، برو همه ی دنیا را فتح کن، جنگل های آمازون را هم بگیر بده زمین اش را زمین خواران بخورند و درختانش را هم دار کنند که آبروی برند جرثقیل ژاپنی برای دار زدن مردم خدشه نبیند، اقیانوس اطلس را بده اختلاسگران بخورند، برو بعد از آن کره ی ماه را هم اشغال کن شایع است یک امامزاده ای انجاست، مدافعان حرم را بفرست با موشک روسی داد اسلام را در تمام کهکشان راه شیری بگیرند!

اما سردار!

روی من یکی حساب نکن!

روی خیلی های دیگر هم که عمر و جوانی آنها در این چهل سال دود هوا شده حساب نکن!

برای من فرقی نمی کند تو بروی مسکو، دست به دامن پوتین (که رفتی) یا واشنگتن و پاچه خواری ترامپ، من می خواهم زندگی کنم، بدون مرگ بر این و آن گفتن، بدون دنیا به اخرت فروختن، بدون فکر کردن به روایات قرن اول هجری، تو می خوای انتقام حسین را امروز از مردم عربستان بگیری با تجهیز حوثی های یمن و هی کربلا کربلا گفتن! سردار چه را به چه ربط می دهی!؟

همه را به هم ربط بده اما امثال من زیادند که حتی حاضر نیستند بشنوند این تفسیر های من درآوردی و بی ریشه را...

هشتگ ما این است:

روی ما حساب نکن سردار       

 

افزودن نظر جدید