پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - 8 دسامبر 2022

یادداشت

تیم ملی ایران یا تیم جمهوری اسلامی، نگاهی به رابطه دولت-ملت در ایران

گودرز اقتداری

متاسفانه در سیرکی که براه افتاد، نکته اساسی که باید به واکاوی دلیل شکست ها و عدم موفقیت های تیم ملی در بیست سال گذشته می پرداخت به نفع رژیم ناپدید شد. رژیم باید از براه اندازآن این هیاهوی بیجا و بی منطق سپاسگزار باشد، و گرنه در ایران هم مانند بسیاری کشورهای دیگر ازجمله مصر مردم باید ضمن حمایت از...

بیانیه‌ها

بار دیگر شانزدهم آذر؛ نماد آزادی‌خواهی جنبش دانشجویی!

پیام هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

در روز تاریخی شانزدهم آذر، هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به نام و از سوی همهٔ اعضاء و نیروهای سازمان، فرارسیدن روز دانشجو را صمیمانه و رفیقانه به همهٔ دانشجویان ایران، به همهٔ مبارزان جنبش سیاسی دانشجویی، به همهٔ آزادی‌خواهان و برابری‌طلبان و عدالت‌پژوهان ایران تبریک می‌...

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

به خواست‌های مردم تن دهید، تهاجم نظامی به مناطق کردنشین و خشونت در کشور را متوقف کنید!

اعلامیهٔ هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

باور ما بر آن است که نه تنها منافع مردم و میهن ما با منافع حکومت ولایی و استبدادی جمهوری اسلامی هم‌خوان، یک‌سو و دارای خصایص مشابه نیست، بلکه مردم ایران و حکومت جمهوری اسلامی، خواست، آرزو، اهداف، منافع و عزم متنافر دارند. و هر روز که می‌گذرد مردم ما با اشراف و با صدای رساتری مخالفت خود با نظام...

۱۶ آذر روز دانشجو

۱۶ آذر روز داشجو همواره خاری در چشم رژیم پهلوی و حکومت اسلامی بوده است. خاطره جانبازی احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ‌نیاهرگز از حافظه مردم ایران پاک نخواهد شد و یادشان جاودانه‌باد!

معلولان هرات برای تأمین صلح «پای پیاده» راهی کابل شدند!

کاروان صلح خواهی ولایت هرات در غرب افغانستان روز سه‌شنبه 7 اوت 2018 بخاطر ختم جنگ و تأمین صلح در این کشور با پای پیاده راهی کابل شدند. به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان؛ این کاروان شامل 20 معلول می‌باشد و قرار است پیام صلح را از مسیر جنوب افغانستان به تمام گروه‌های درگیری جنگ برساند.

این معلولان که خود قربانی جنگ هستند از گروه طالبان می‌خواهند که با حکومت افغانستان صلح کنند و جنگ را پایان دهند. این معلولان گفتند: «از جنگ خسته شده‌ایم و از تمام گروهای درگیر می‌خواهیم که بیشتر افغانستان را ویران نکنند و نسل آینده را قربانی جنگ نسازند».

این معلولان هرات تاکید کردند، این یک حرکت مردمی و صلح خواهی است و هدف‌شان تأمین صلح و پایان جنگ می‌باشد. قابل ذکر است که چند ماه پیش برای اولین بار در افغانستان، کاروان صلح خواهی در ولایت هلمند در جنوب این کشور راه‌اندازی شد و اعضای این کاروان صلح خواهی مسیر طولانی هلمند – کابل را با پای پیاده طی کردند.

در حال حاضر این کاروان صلح خواهی هلمند به یک حرکت مردمی صلح خواهی افغانستان تبدیل شده و در این روزها در خیمه‌های تحصن در شهر کابل بسر می‌برند.

اعضای این حرکت مردمی صلح خواهی افغانستان در مقابل سفارت‌های امریکا، بریتانیا، ایران، پاکستان، هند و نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل خیمه‌های تحصن برپا کردند و از سفارت این کشورها خواستند که در بخش تأمین صلح و ختم جنگ در افغانستان صادقانه همکاری کنند.

منبع: 
بخش فارسی سایت العربیه

افزودن نظر جدید