امر تبعی طبیعی

امروز، دوشنبه 8 اکتبر، علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه از شورای نگهبان خواست که مصوبۀ اخیر مجلس ناظر بر مبادلات ارزی خارجی جمهوری اسلامی موسوم به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (اف ای تی اف) را رد کند.

تصویب این لایحه توسط مجلس با کش و قوس های قابل توجهی در چند ماه اخیر همراه بود، که در اساس از ناروشنی برنامۀ جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریمهای امریکا ناشی می شدند. سخنان چند روز پیش خامنه ای در استادیوم آزادی برای نیروهای بسیج محرز کرد که اینک جمهوری اسلامی عزم جزم کرده است خود  را برای مقابله با تحریمها تا پایان دورۀ ریاست جمهوری ترامپ آماده مقابله کند. همچنین تصویب لایحۀ مذکور، که شاخص کش و قوس آن ابتدا اعلام عدم ضرورت بررسی آن توسط خامنه ای، و سپس اعلام عدم مخالفت با بررسی آن توسط هم او بود، محرز کرد که برنامه برای مقابله با تحریمها با بی تفاوتی نسبت به انتظارات اروپا ممکن نیست.

اما مؤلفۀ برجستۀ این عزم جزم، همانا توسل دم افزون جمهوری اسلامی به نیروی سرکوب و میدانداری فراختر این نیروها در شئونات جامعه است. این که خامنه ای در جمع "استادیوم آزادی" بسیجیان در مورد مقابله با تحریمها اتمام حجت می کند و غیر این را به خیانت متهم، همان قدر امر تبعی طبیعی تصمیم به مقابله است که خواست نمایندۀ او در نیروی قدس از شورای نگهبان برای رد مصوبۀ کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.