حمله وحشيانه نيروهای سرکوب جمهوری اسلامی به گردهمائی کارگران در اول ماه مه

سرکوب و زندانی کردن کارگران را محکوم می کنیم!

در روز جهانی کارگر، روزی که کارگران در بسیاری از کشورهای جهان آزادانه به خیابان ها می‌آیند تا به شرایط ناعادلانه ای که دارند اعتراض کرده و خواسته های خود را بیان کنند، در جمهوری اسلامی این حق مسلم پذيرفته نمی شود و گردهمائی آن ها مورد تهاجم نيروهای سرکوبگر قرار می گيرد.

امروز حوالی ساعت ده صبح تعداد قابل توجهی از کارگران، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان و دیگر نیروهای زحمتکش کشورمان، به مناسبت اول ماه مه (یازده اریبهشت) در مقابل مجلس جمهوری اسلامی گرد هم آمدند تا خواسته های خود را در خیابان‌ها فریاد کنند. در این تجمع تظاهرات کنندگان با شعارهای: "دزدی های نجومی، فلاکت عمومی" " نان، کار، آزادی، حق مسلم ماست" " کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد، اتحاد" و "دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند" این روز را به اعتراض علیه فقر، تبعیض، و نابرابری تبدیل کردند. تجمع کنندگان در اين گردهمائی شعارهایی نیز در حمایت از کارگران زندانی و برای آزادی انان در دست داشتند: " اسماعیل بخشی ، سپیده قلیان آزاد باید گردند"، " جعفر عظیم زاده ، اسماعیل عبدی آزاد باید گردند"، " جای کارگر، جای معلم زندان نیست".

هنوز نیم ساعت از این تجمع اعتراضی نگذشته بود که پلیس و نيروهای امنيتی با خشونت زیاد با تظاهرکنندگان برخورد کردند و با ضرب و شتم حدود ۵۰ تن از آنها را دستگیر نمودند. تا کنون اسامی ۳۰ تن از آن ها منتشر شده است. از اعضای سندیکای شرکت واحد رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، محمدعلی اصلاغی، سیدرسول طالب مقدم، اسدالله سلیمانی، ناصرمحرمزاده و ... دستگیر شده اند. فرهاد شیخی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز بازداشت شد. به علاوه کامیار فکور، محسن سلیمان نژاد، امیر محمد (مرادس) طاهری و تعداد زیادی ازدانشجویان و دیگر فعالین مدنی و صنفی هم در بازداشت هستند. کيوان صميمی سردبير نشريه ايران فردا نیز جزو دستگيرشدگان است.

جمهوری اسلامی چهل سال است که می کوشد صدای حق طلبانه کارگران را سرکوب کند. اما هر چه از عمر این حکومت استبدادی گذشته است با رشد آگاهی کارگران و زحمتکشان و تضعیف قدرت سرکوب حکومت، فشار، دستگیری و زندان کم اثر تر شده است. اکنون سیاست های مخرب و ضد کارگری جمهوری اسلامی باعث شده است که صفوف مقاومت مردمی در برابرش فشرده تر شود.

حزب چپ ایران (فداییان خلق) ضمن محکوم کردن دستگیری و زندانی کردن تظاهرکنندگان روز اول ماه مه بر این باور است که عمر استبداد حاکم رو به افول است و با این اقدامات ضدمردمی و سرکوبگرانه جمهوری اسلامی نمی تواند صدای دادخواهانه کارگران، معلمان، دانشجويان، بازنشستگان و ديگر زحمتکشان را خاموش نماید. ما از همه تشکل های مدافع حقوق کارگران و از طرفداران حقوق بشر و همه انسانهای آزاده تقاضا می کنیم در برابر این تهاجم جمهوری اسلامی به کارگران ساکت نمانند و برای آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی و سندیکائی صدای اعتراض خود را پر طنین تر نمایند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فداییان خلق)
11 اردبیهشت 1398- 1 ماه مه 2019

افزودن نظر جدید