اقدام تجاوزکارانه انگلیس و نقض قلدرمابانه منشور سازمان ملل و آزادی کشتیرانی جهانی توسط این سرکرده ارتجاع جهانی ( بریتانیا ) را محکوم است

یک کشتی نفتکش در آبراهی بین المللی توقیف شد.
حتی اگر تحریمی از سوی سازمان ملل وضع شود و کشوری آنرا نقض کند هیچ کشور دیگری از جمله انگلیس خارج از محدوده کشور خود حق دخالت ندارد وگرنه بطور صریح و آشکار منشور سازمان ملل رانقض کرده است.
اتحادیه اروپا و هر اتحادیه و کشور دیگری اگر علیه کشوری تحریمی وضع کند، در بیرون از محدوده سرزمینی خود، حق ندارد علیه کشور سومی که بفرض این "تحریم " را نقض کرده اقدام کند و در مرزهای سرزمینی خود نیز حق ندارد "توقیف" کند تنها می تواند با رعایت احترامات و عرف آزادی تجارت بین المللی، خواهان بازرسی شده و در صورتیکه مدارک محکمه پسند دایر بر اینکه کالای تحریم شده قطعا به مقصد کشور تحریم شده برده می شود، آنگاه اجازه عبور ندهد وگرنه منشور سازمان ملل را نقض کرده است.

تنگه جبل الطارق در بین آبهای سرزمینی کشورهای اسپانیا و مراکش جای دارد.
در سال ۲۰۰۱ انگلیس با حمله نظامی علیه کشور عراق (یکی از اعضای سازمان ملل ) برای اولین بار پس از جنگ دوم جهانی به دنیا پیغام داد که اگر من (و امریکا ) تصمیم بگیریم هر کاری در این جهان، ولو جنگ و کشتار انبوه مردم بیدفاع خواهیم کرد و کاری هم به سازمان ملل و هیچ پیمان و قرارداد بین المللی نداریم.

حکومت عربستان از سوی سازمان ملل مجرم به جنایات جنگی در یمن است. انگلیس از پشتیبانان اصلی جنایات جنگی عربستان در یمن می باشد. انگلستان بیشترین سلاح، بمب و هواپیمای بمب افکن و ... و مستشاران نظامی بکار برنده این سلاح‌های کشتار را به عربستان می دهد، اما نه تنها این بلکه طبق اسناد رسمی، انگلیس به عربستان برای کشتار جنایتکارانه زنان و کودکان یمن، بمب خوشه‌ای هم داده است. طبق مصوبه سازمان ملل بکار بردن بمب خوشه‌ای جنایت جنگی است.

حکومت انگلیس که سرکرده ارتجاعی‌ترین سرمایه داری جهانی(سرمایه مالی) می باشد باید بداند کشتی نفتکش مزبور نیز از اموال مردم ایران است که فعلا در تصرف رژیم اسلامی حاکم بر میهن ما می باشد. این تجاوز به حقوق بین الملل، تجاوز به حقوق مردم ایران بوده، اینجانب نیز همراه ایرانیان مردم دوست، این تجاوز انگلیس را محکوم می کنم. انگلستان مسئول خسارت وارده است.

انگلستان خود را صاحب خیلی جاها از جمله "صاحب" خلیج فارس می داند. گرچه پیش از انقلاب، در اتحاد شاه، امریکا و انگلیس تا حدود زیادی از خلیج فارس بیرون رفته بود. اما با انقلاب "اسلامی" (که انگلیس نیز برای روی کار آمدن آخوندها تلاش کرد)،انگلستان باز به خلیج فارس و "سیاست " حاکم بر ایران بازگشت، مردم ما می دانند که استعمار انگلیس در ایران، در بین آخوند‌ها پایگاه قوی ای  داشته است.

انگلستان از اساس جمهوری "اسلامی"در ایران حمایت می کند. خامنه‌ای مزدور در حکومت خود همواره "هوای"انگلیس را دارد و هارت و هورتهای ظاهریش علیه امریکا از جمله به اعتبار"پشتگرمی " انگلیس است. بزرگترین نمایندگی‌های دفتر رهبری (خامنه‌ای ) در خارج از ایران، در لندن می باشد. حزب الهی‌های جمهوری اسلامی به سفارت عربستان و انگلیس (بطور مجزا و در دو زمان متفاوت) حمله کرده بودند، این حزب الهی‌ها به سفارت انگلیس خسارت وارد کرده ولی سفارت عربستان و کنسولگری آن در مشهد را به آتش کشیدند. خامنه از حمله کنندگان به سفارت عربستان (کشور و مردم مسلمان و سرزمین پیغمبر اسلام) پشتیبانی کرد. اما حمله کنندگان به سفارت انگلیس را نکوهش نمود، خامنه‌ای در یک سخنرانی برای حزب الهی‌ها به صراحت گفت که " حمله به سفارت انگلیس و خسارت وارد کردن به آن درست نبوده است"، بیت او هنگام درج سخنرانی مزبور بر روی سایت خامنه ای، این جمله را حذف کرد. آنگاه خامنه‌ای در حساب خود در شبکه‌های اجتماعی، جمله مزبور در مذمت حمله به سفارت انگلیس را منتشر کرد. و انگلستان (بی بی‌سی ) هم آنرا دید و پسندید. سفارت انگستان در ایران بازگشایی شد و جمهوری اسلامی خسارت هنگفتی (گویا یک میلیارد دلار) به انگلیس پرداخت تنها بشرطی که این موضوع پنهان بماند.اما خامنه‌ای اجازه بازگشایی سفارت عربستان در ایران را نمی دهد. انگلستان در پشتیبانی از اساس جمهوری اسلامی، در دستگاه‌های خبرپراکنی خود چنین تبلیغ می کند که " نیروهای سیاسی ایرانی که خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی هستند، همگی پیرو ترامپ و یار او می باشند". در حالیکه بسیاری از مردم ایران می دانند که در تمام دهه‌های گذشته نیروهای سیاسی مردمی و ترقی خواه ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی مبارزه کرده و می کنند و بطور همزمان انگلیس و ترامپ و هر متجاوز احتمالی به حقوق مردم ایران را نیز محکوم می نمایند.

سرنگون باد جمهوری اسلامی
دور باد دست تجاوزکار و دخالتگر قدرتهای بیگانه از میهن ما ایران
علی جلال ۰۵/۰۷/۲۰۱۹

افزودن نظر جدید