بدرود رفيق همايون بشيرزاده

رفيق همایون بشيرزاده از ميان ما رفت. او به بيمارى پاركينسون مبتلا بود و در ۲۴ مردادماه بر اثر حمله قلبی درگذشت.همايون متولد سال ۱۳۳۱ بود و به علت حقوق ناچیز پدرش به ناچار از همان دوران نوجوانی شروع به کار در چاپخانه سعادت قصرشیرین کرد  تا بتواند کمک خرجی برای خانواده باشد. او فقر و فاصله طبقاتی را با تمام وجودش حس کرد و نگاه عدالت  طلبانه اش باعث شد به صفوف فدائيان خلق ايران و مبارزان آزادى و عدالت اجتماعى بپيوندد.

رفيق همايون بشيرزاده، در دوران انقلاب در سازماندهى مبارزات مردم عليه ستم شاهى بويژه در ميان جوانان حضورى مؤثر داشت. او معلم بود و در اين دوران كتابفروشى پويا در شهرستان قصرشيرين را باز كرد كه تاثير بسزايى در ترغيب جوانان به كتابخوانى و پیوستن به فداييان خلق ايران داشت. 

رفيق همايون به دنبال یورش به نیروهای سازمان در سال ۱۳۶۲ از کار معلمی برکنار شد وبه ناچار به تهران مهاجرت كرد. او سهم بسزائى در حفظ رفقاى سازمان در ضربات وزارت اطلاعات به سازمان در سال ٦٥ در تهران و كرج داشت. همايون تا آخر عمرش مدافع حقوق زحمتكشان، آزادى، دمكراسى، عدالت اجتماعى و سوسياليسم بود.

سازمان فداييان خلق ايران ( اكثريت ) درگذشت رفيق همايون را به پروانه عزيز، همسر و يار وفادارش در سال هاى سخت بيمارى، به فرزندان گراميش، مينا و بابك و عموم دوستان و همرزمان همايون تسليت مى گويد.

دبیرخانه شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

۱۲ شهريور ۱۳۹۸ (۳ سپتامبر ۲۰۱۹)

افزودن نظر جدید