گزارش گردهم ائی 5 دی ماه بخشی از ایرانیان در برلین

پنجشنبه 5 دی ماه 1398 در پاسخ به فراخوان گروهی از خانواده های جانباختگان قیام بزرگ آبان ماه در ایران و همراه با بسیاری از ازادی خواهان در سراسر جهان، گردهمایی یادبودی به دعوت «کمیته پشتیبانی از مبارزات دمکراتیک مردم ایران – برلین» برگزار شد. در این گردهمایی که در یکی از خیابان های مرکزی شهر برلین برپا شد، صدها تن از ایرانیان ساکن برلین با روشن کردن شمع ، یاد جانباختگان این قیام را گرامی داشتند و همبستگی و همدردی خود را با خانواده های داغدار اعلام نمودند . رقص شعله های شمع در طنین سرود «یار دبستانی من» که یادآور صدها فرزند به خون غلتیده ملت ستمدیده ایران ، همراه با پخش اعلامیه هایی به زبان های آلمانی و انگلیسی، موجب جلب همبستگی رهگذران با تظاهرکنندگان و اعلام انزجار آنان از جنایت های حکومت اسلامی ایران شد.

تظاهرکنندگان خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی، از جمله هزاران هم میهنی شدند که به خاطر درخواست حقوق ابتدایی خود در جریان قیام آبان ماه روانه شکنجه گاه ها شده اند. شرکت کنندگان در این گردهمایی همچنین خواستار اعزام یک هیات بین المللی بی طرف برای رسیدگی به فجایع اخیر در ایران شدند.

با وجود تعطیلات در آلمان حضور شرکت کننده گان به خصوص خانم ها دراین مراسم برجسته بود. ایرانیان مقیم برلین یک بار دیگر نشان دادند که همواره در کنار مردم در ایران بوده و به سرکوب های جمهوری اسلامی بی تفاوت نخواهند بود.

در این مراسم خانم  رضوان مقدم از سوی هیئت اجرائیه کمیته سخنرانی کوتاهی ایراد کرده و ضمن محکوم کردن اقدامات جمهوری اسلامی ایران، اهداف این کمیته را با حاضران در میان گذاشت.

کمیته پشتیبانی از مبارزات دمکراتیک مردم ایران ـ برلین

افزودن نظر جدید