گزارش گردهمآیی 27 دیماه 1398 برابر 17 ژانویه 2020 برلین

عصر جمعه 27 دی ماه 1398 در اعتراض به جنایت هولناک سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکرایینی توسط سپاه پاسداران و کشتن 176 تن سرنشینان آن و همچنین گرامیداشت یاد جانبختگان قیام آبان ماه گردهمایی با جمع زیادی از ایرانیان ساکن برلین و به دعوت «کمیته پشتیبانی از مبارزات دمکراتیک مردم ایران – برلین» برگزار شد. شرکت کننده گان در این گردهمایی با روشن کردن شمع ،سر دادن شعارهایی علیه نظام ضد مردمی جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت یاد جانباختگان و اعلام همبستگی و همدردی با مردم دغدار ایران با بر افروختن شمع بیاد قلب هایی که بر اثر جنایت جمهوری اسلامی دیگر نمی تپد، خواستار محاکمه عاملان این جنایت شدند.


همچنین، شرکت کنندگان در این گردهمایی ضمن محکوم کردن کلیه اقدامات جنایتکارانه جمهوری اسلامی، یک صدا خواهان بر کناری جمهوری اسلامی و استقرار حکومتی لائیک و دموکراتیک شدند.

در این مراسم رضوان مقدم از سوی هیئت اجرائیه کمیته سخنرانی کوتاهی ایراد کرده، ضمن برشمردن جنایت های جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب 1357 تاکنون و از جمله فاجعه ملی تابستان 1367 و اعدام زندانیان با محکوم کردن اقدامات جمهوری اسلامی ایران، یاد آور شد که محاکمه آمران و عاملان یک خواست ملی است.

صدها تن از ایرانیان ساکن برلین شرکت کننده در این مراسم، با سرودهای ملی و مبارزاتی پخش شده توسط برگزارکننده گان هم خوانی کرده و بار دیگر همبستگی خود را با مبارزات مرم ایران اعلام کردند.

"کمیته پشتیبانی از مبارزات دمکراتیک مردم ایران- برلین"

تماس: ir4.freedom@gmx.de

افزودن نظر جدید