پیام به حزب کمونیست عراق

 

به‌مناسبت ۸۷ مین سالگرد بنیانگذاری آن

رفقای گرامی،

از سوی همه‌ی اعضاء حزب چپ ایران (فدائیان خلق) درودهای صمیمانه‌ی ما را به‌مناسبت ۸۷ مین سالگرد بنیانگذاری حزب کمونیست عراق بپذیرید.

حزب کمونیست عراق با آرمانخواهی سوسیالیستی و با هدف صلح، استقلال، آزادی و دمکراسی در عراق و منطقه‌ی خاورمیانه، همچون سایر احزاب کمونیست و کارگری منطقه در فاصله‌ی جنگ جهانی اول و دوم بنیانگذاری شده و در راه تحقق اهداف خود با جدیت و فداکاری مبارزه کرده‌است. اهمیت مبارزات حزب شما بهتر درک می‌شود، اگر به دو عامل مهم اشاره شود. اول اهمیت ذخایر نفت منطقه و به تبع آن طمع و توجه کشورهای بزرگ سرمایه داری به حفظ سلطه بر آن، دامن زدن به تشنج و جنگ در منطقه و دوم اهمیت کشور اسرائیل برای غرب و ادامه‌ی اشغال سرزمین‌های فلسطین توسط دولت اسرائیل. بدون شک برای همه‌ی نیروهای چپ و ترقیخواه منطقه داشتن سیاست درست در این دو عرصه افزون بر وظایف عمومی چپ دارای اهمیت است.

حزب شما در طی ۵۰ سال حیات جنبش فدایی و در ۳ سال گذشته فعالیت بخش بزرگی از آن جنبش در قالب حزب چپ ایران (فدائیان خلق) همواره دوست و همراه و پشتیبان مبارزات ما بوده‌است. تعلق شما به مجمع احزاب کمونیست و کارگری بین المللی و تلاشی که شما در این مجموعه برای صلح و خلع سلاح جهانی‌ به‌عمل می‌آورید، مانع از مشارکت و همراهی شما با دیگر احزاب چپ و ترقیخواهی که در اهداف و ارزش بنیانی شان با شما اشتراک نظر دارند، نشده است و این را باید از جمله ویژگی های قابل ستایش حزب شیوعی دانست.

ما بر این باوریم که در شرایط حاضر که خاورمیانه هم‌چون انبار باروت و مستعد جنگ، ناآرامی، تشنج و انواع رویدادهای غیر قابل پیش‌بینی است، حضور و فعالیت مشترک نیروهای چپ و ترقیخواه منطقه، از اهمیت بیشتری برخوردار است و با کمال میل آمادگی خود را برای مشارکت در این راه اعلام می‌کنيم.

رفقای عزیز،

بار دیگر تبریکات صمیمانه‌ی ما را به مناسبت ۸۷ سالگرد بنیانگذاری حزب شیوعی عراق به تک تک اعضا حزب و همه کمونیست های عراق اعلام و برایتان در پیش‌برد اهداف حزب آرزوی موفقیت می‌نماییم.

از سوی هیئت سیاسی اجرایی حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - گروه کار روابط بین‌الملل

۳۱  مارس ۲۰۲۱

افزودن نظر جدید