حمله ماموران به آپارتمان جولیانی وکیل و مشاور حقوقی دونالد ترامپ

بازرسان دولتی به آپارتمان رودی جولیانی وکیل ترامپ حمله کردند. رودی جولیانی به دلیل نقشی که در ماجرای اوکراین داشت سالها تحت تحقیق بود. اکنون فشارها بر وکیل رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در حال افزایش است. در نیویورک مقامات دادگستری حکم بازرسی را صادر کردند.

رودی جولیانی به دلیل اتهام مشارکت در ماجرای اوکراین مدتهاست که در کانون توجه پیگیری های دادگستری آمریکا قرار دارد. اکنون خبر رسیده است که  ماموران دولتی برای بازرسی، وارد آپارتمان شهردار سابق نیویورک درمنطقه منهتن شده اند. روزنامه "نیویورک تایمز" و خبرگزاری های رویترز و AP به اتفاق آرا گزارش داده اند که در جریان جستجو ها، کلیه تجهیزات الکترونیکی این خانه را به همراه خود برده اند. روزنامه "نیویورک تایمز" این اقدام را، اقدامی فوق العاده برای اجرای حکم بازرسی علیه یک وکیل توصیف کرد، بویژه این که این وکیل، مشاور حقوقی شخصی رئیس جمهور سابق بود.

 

دلایل جستجو و تحقیق

 رودی جولیانی از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ شهردار نیویورک بود. وی از سال ۲۰۱۸ یکی از وکلای دونالد ترامپ است. به گزارش نیویورک تایمز، بازرسی از آپارتمان جولیانی نقطه عطف مهمی در تحقیقات طولانی مدت یک پرونده حقوقی بود. تحقیقات از این وکیل از سال ۲۰۱۹ به دلیل نقش وی در ماجرای اوکراین ادامه دارد. جولیانی مظنون به نقض قوانینی است که برای جلوگیری از نفوذ پنهانی خارجی بر انتخابات ایالات متحده طراحی شده است. ماجرای اوکراین یک امر سیاسی در مورد سوءاستفاده احتمالی از مقام و قدرت توسط رئیس جمهور وقت ایالات متحده دونالد ترامپ است. وی متهم شد که به "ولادیمیر سلنسکی" رئیس جمهور اوکراین اصرار کرده است تا از رقیب سیاسی خود، جو بایدن و پسرش هانتر تحقیق کند. دلایل آن زمان، اتهامات فساد مالی علیه بایدن و پسرش بود. گفته می شود ترامپ از این طریق تلاش کرده است تا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا برتری کسب کند، و نقش رودی جولیانی نیز در این ماجرا غیرقابل تردید است.

بر اساس گزارش ها، ماه ها است که FBI، پیگیر این ماجرا است و تلاش می کنند تا با در دست داشتن حکمی، به تلفن های همراه جولیانی دسترسی پیدا کنند، اما تاکنون این درخواست ها بی نتیجه مانده بود. زیرا بنا به دستور رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، آنها توسط کارمندان ارشد دولت در وزارت دادگستری مسدود شده بودند. اما اکنون تغییرسیاست در کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا،منجر به تغییر جهت شده است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز،البته صرفا دستوربازرسی نمی تواند اتهام مشخصی برای اعلام جرم علیه جولیانی باشد، اما این بازرسی ها، نشانگر این است که تحقیقات بازرسان به مرحله جدیدی رسیده است. برای بدست آوردن حکم بازداشت،حاصل تحقیقات بازرسان باید بتواند قضات این پرونده را متقاعد کنند که اسناد به دست آمده،دلایل کافی در مورد ارتکاب جرم می باشند. هنوز رودی جولیانی شخصا در مورد این جستجوها، اظهار نظری نکرده است. مقامات مسئول نیزهنوز برخی از جزئیات پرونده را منتشر نکرده اند.

یاد آوری:

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و وکیل رییس جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ، از پستیبانان معروف سازمان مجاهدین خلق ایران هم بود. جولیانی به همراه جان بولتون مشاورسیاسی دونالد ترامپ، طی دیدار های مختلف با خانم مریم رجوی، حمایت و پشتیبانی خود را از سازمان  مجاهدین خلق ایران اعلام داشته بود.

 

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۳  مای ۲۰۲۱

 

 

 

 

 

منبع: 
مجله آلمانی اشپیگل "Spiegel"

افزودن نظر جدید