سخنرانی تحقیرآمیز سناتور سابق جمهوری خواه علیه بومی های آمریکا

کانال تلویزیونی CNN آمریکا اعلام کرد که همکاری خود را با سناتور سابق فوق محافظه کار "ریک سانتوروم"Rick Santorum" به دلیل اظهارات تحقیرآمیز در مورد فرهنگ بومی آمریکا پایان داده است. ریک سانتوروم به عنوان مفسر سیاسی مدت ۴ سال بود که در این موسسه مشهور خبری مشغول به کار بود.

ریک سانتوروم سناتورجمهوری خواه سابق در ماه آوریل سال جاری،در مراسمی که توسط بنیاد محافظه کار "آمریکای جوان" برگزار شده بود، سخنرانی کرد. وی گفته بود "ما از هیچ چیز،ملتی به وجود آوردیم، منظورم این است که در این جا، در این سرزمین چیزی نبود، صادقانه باید بگویم در فرهنگ آمریکایی فرهنگ بومی جایی ندارد."

در نتیجه، انجمن روزنامه نگاران بومی آمریکا از روزنامه نگاران بومی در ایالات متحده خواست تا کار با این ایستگاه را متوقف کنند. این انجمن همچنین خواستار اخراج سانتوروم شد. در همین ارتباط، روز شنبه گذشته بنگاه خبری سی ان ان اعلام کرد که همکاری خود را با این سناتور سابق قطع کرده است. به دنبال آن،ریک سانتوروم در توییتر خود نوشت: "هنگامی که من همکاری خود رارا با سی ان ان شروع کردم، می دانستم که نظرات من آن چیزی نیست که معمولاً بیننده های این رسانه از آن انتظار دارند. من از فرصتی که سی ان ان طی چهار سال گذشته به من داده است قدردانی می کنم."

پس از آن ریک سانتوروم در اوایل  ماه مای سال جاری، در برنامه "کوومو پرایم تایم" اظهار ات خود را تصحیح کرد و گفت: هدف آنچه را که می خواسته بگوید، اشتباه بیان کرده است، نحوه برخورد ما با بومی ها وحشتناک بود و سخنرانی ماه گذشته من، مغایر با آنچه که برای آن جنگیده ام بود. 
فاون آر شارپ به عنوان رئیس کنگره ملی سرخپوستان آمریکا در مورد عقب نشینی سناتور نسبت به اظهاراتی که کرده بود،اعلام رضایت نمود و خاطرنشان کرد: سخنرانی این سناتور فقط مربوط به گذشته ویا زمان خاصی نبود،این حرف ها نباید گفته شود."

ریک سانتوروم که بسیار محافظه کار به حساب می آید، در رقابت برای کاخ سفید در سال ۲۰۱۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. اما او نسبتاً خیلی زود خود را از میدان رقابت ها بیرون کشید و ترجیح داد که از مارکو روبیو نامزد جمهوری خواه حمایت نماید. سانتوروم سناتور سابق همچنین به دلیل مواضع تند انتقادی خود در مورد ازدواج دیگر باش ها و ارتباط های همجنس گرایانه شناخته شده است.

 

دو شنبه ۳ خرداد۱۴۰۰-۲۴ مای ۲۰۲۱

 

منبع: 
مجله آلمانی اشپیگل "Spiegel"

افزودن نظر جدید