یاد و خاطره سه فدایی دلاور حسین قاسمی نژاد، سیاوش شکوهی و بهمن باقری را گرامی می داریم

فصل تابستان همواره یادآورجنایتی است که 33 سال پیش علیه زندانیان بی دفاع درزندان های جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. ما هر سال یاد و خاطره قربانیان این جنایت را تا روزی که عدالت درباره آمران و عاملان آن به اجرا درآید، ازیاد نخواهیم برد.

سیاوش شکوهی و بهمن باقری در سال 1363 حین ماموریت سازمانی در صبح گاه یک روز بهاری در شهر کرج دستگیر و در دادسرای انقلاب اسلامی به هفت سال و پنج سال زندان محکوم شدند. حسین قاسمی نژاد هم در مرداد ماه سال 1365 در کرج دستگیر و در دادسرای انقلاب اسلامی این شهر به اعدام محکوم شد. آنان در دو بند جداگانه زندانی بودند، که به همراه تعدادی از محکومین دادسرای انقلاب اسلامی کرج در روز 5 شهریور ماه سال 1367 ابتدا به سالن وزارت اطلاعات فراخوانده شدند و مورد بازجویی قرارگرفتند و سپس بر پایه پاسخ به پرسش های اداره اطلاعات به سلول های انفرادی تداره اطلاعات در زندان گوهردشت منتقل شدند. صبح آن شب همه افراد بند اطلاعات به طبقه همکف زندان اعزام شدند. فقط چند نفر از آنان از این اقدام جنایتکارانه خبرهایی دریافت کرده بودند. از میان آنان که به دادگاه مرگ اعزام شدند، سیاوش شکوهی و بهمن باقری در روز ششم شهریور ماه و حسین قاسمی نژاد در روز سیزدهم مهر ماه به جوخه اعدام سپرده شدند.

آنان تا آخرین دقایق زندگی بر سر پیمان خود با مردم و همرزمان خود وفادار بودند. ماهمواره یاد این عزیزان را گرامی می داریم و به خانواده های آنان که سال هاست صبورانه چشم به راه اجرای عدالت در باره آمران و عاملان این جنایت هستند، درود می فرستیم و در برابر آنان سر تعظیم فرود می آوریم.

      17/6/1400

 

 

افزودن نظر جدید