فقط یک اتحادیه قوی می تواند جلوی این روند را بگیرد

مدیریت شرکت بیوترونیک در برلین می خواهد واحدهای تولیدی بعدی را از برلین بیرون بکشد، و آنها را به آسیا منتقل کند. حدود ۲۰۰ کارمند از منطقه تولید الکترودهای به اصطلاح تاچی باید شرکت را ترک کنند، یعنی کارکنانی از بخش تولید و واحد های مرتبط با تولید و توسعه. اخراج کارگران باید متوقف شود: ما فقط با اتحاد و هم پشتی و حمایت دسته جمعی از قرا دادهای اتحادیه کارگری فلزکار، می توانیم با موقعیتی محکم و قوی به اهداف خود برسیم. 

اکنون هدف مدیریت شرکت، ضربه به نیروی جمعی کارکنان است. وقتی آن ها موفق به، جا به جایی ها شدند و اخراج کارکنان تحت حمایت اتحادیه کارگری فلزکار را عملی نمودند که عمدتاً نیز از کارکنانی با قرار داد های محدود می باشند، در آنصورت، امکان حمایت از نیروی کار اصلی از بین رفته است. یعنی آن ها با اخراج ۲۰۰ نفر از کارکنان، توانسته اند به اهداف خود برسند. 

جان اتو، نماینده مجاز و مدیر عامل اتحادیه کارگری فلزکار "IG Metall" می گوید: «این حرف پوچی است. کل صنعت در مورد بستن زنجیره های تامین و بازگرداندن مناطق تولید صحبت می کند. اما مدیریت شرکت تولیدی  بیوترونیک"Biotronik" دقیقاً برعکس عمل می‌کند و یک عنصر اصلی از شرکت مانند الکترودهای تاچی را با ریسک بالا می خواهد به آسیا منتقل نماید، تا شاید در آینده‌ای دور، کمی سود بیشتری داشته باشد."

پوچ است یا نه، اما بسیار خطرناک است: تا زمانی که مدیریت مطمئن می باشد که نیروی کار در دفاع از خواسته های خود، به اندازه کافی منسجم  نیست و قادر به دفاع از خود نمی باشد، نه تنها این ۲۰۰ شغل را کاهش می دهد، بلکه تلاش خواهد کرد تا این روند را در سایر مناطق تولیدی نیز به مرحله اجرا بگذارد.فقط یک اتحادیه قوی میتواند جلوی این روند را بگیرد. 

بنابراین واضح است: "نیروی کار اکنون به یک شریک و حامی قوی نیاز دارد، ما به عنوان اتحادیه کارگری فلزکار،  شریک قوی شما هستیم. در چند ماه گذشته، ما در مناقشات دایملر و زیمنس نشان دادیم که می‌توانیم دستاوردهای زیادی برای نیروی کار در برلین به دست آوریم. برای مثال با حضور سیاستمداران و مشاوران تجاری خوب. با ابزارهای خود می توانیم جلوی کاهش تولید شرکت بیوترونیک در برلین را بگیریم، من از این مطمئن هستم."

همچنین واضح است: تنها در صورتی که اتحادیه کارگری فلزکار در برلین، قوی باشد و اکثریت نیروی کارشرکت بیوترونیک در اتحادیه کارگری فلزکار،سازماندهی و متحد شده باشند،اتحادیه وظیفه دارد آینده کارمندان را تضمین نماید: "بنابر این ما می توانیم به عنوان اتحادیه، نتیجه گیری کنیم که به عنوان نماینده اتحادیه در برلین در آینده مجاز است که قرارداد جمعی آینده با مدیریت شرکت را به عنوان مثال: محل استخدام را در برلین قید نماییم. بنابراین، اگر می‌خواهید در آماده‌سازی تولیدات شرکت بیوترونیک برای آینده در برلین شرکت نمایید، در اینجا و همین امروز، به اتحادیه کارگری فلزکاردر برلین "IG Metall" بپیوندید.

 شرکت بیوترونیک مستقر در منطقه Neukölln برلین، حدود ۶ هزار همکار در سراسر جهان در استخدام خود دارد، که حدود ۳ هزار نفر از آنها در برلین هستند. مدیریت این شرکت در برابر رقابت های رو به فزاینده ای صحبت می کند که عمدتا در کشور های آسیا با آن روبرو است. در سال ۲۰۱۶، این شرکت ظرفیت های تولید خود را در سنگاپور ایجاد کرد. هزینه دستمزد در آنجا به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود. نماینده اتحادیه فلزکار در برلین می گوید: ظاهراً این شرکت می خواهد مشاغل خود را از آلمان به کشور های آسیایی منتقل نماید، این کاهش تولید، زنگ خطری برای ما است و ادامه داد که از مدیریت انتظار اطلاعات دقیق تری دارد تا کارمندان مجبور به حدس و گمان نباشند و تا بتوانند به طور واقع بینانه ای، وضعیت آینده خود را ارزیابی کنند. ناآرامی در شرکت  بیوترونیک چیز جدیدی نیست. سال گذشته مدیریت بخش خدمات نیز، ۴۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، البته اتحادیه توانست در یک چانه زنی جمعی،از منافع کارکنان دفاع نماید. 

زیر نویس:

تکنولوژی پیشرفته از برلین: شرکت آلمانی بیوترونیک" Biotronik"، به عنوان یک تولید کننده فناوری پزشکی با کیفیت بالا، برای افراد مبتلا به بیماری های قلب و عروق و همچنین به عنوان یک عامل مهم اقتصادی نقش ایفا می کند. نرخ رشد دو رقمی این شرکت در سال های اخیر، نشان دهنده موفقیت آن می باشد.

یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰- ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱

 

 

منبع: 
metall Zeitung
بخش: 

افزودن نظر جدید