یاسمین فهیمی، کاندید فدراسیون اتحادیه های کارگری آلمان شد

نامزدی به اتفاق آرا

 راینر هافمن رئیس کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری آلمان DGB اعلام کرد که هیئت فدرال سازمان هشت اتحادیه کارگری با حدود ۵.۸ میلیون عضو به اتفاق آرا یاسمین فهیمی را نامزد کرد. این انتخابات برای کنگره فدرال در ماه مه برنامه ریزی شده است.به گفته DGB، الکه هاناک دوباره برای سمت خود به عنوان معاون رئیس انتخاب شد. پس از هشت سال ریاست، راینر هافمن، رئیس DGB، به دلایل سنی از مقام نخود کناره گیری می کند.

یاسمین فهیمی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ دبیر اتحادیه اتحادیه صنایع معدنی، شیمیایی و انرژی (IG BCE) بود که ابتدا در کار جوانان و اخیراً به عنوان رئیس بخش سیاستگذاری بود. او در سال۲۰۱۴ برای تقریباً دو سال دبیرکل SPD شد. او در حال حاضر یکی از اعضای اجرایی حزب SPD است.فهیمی همچنین قبل از اینکه در اکتبر ۲۰۱۷ به‌عنوان نماینده مستقیم پارلمان آلمان انتخاب شود، کارمند دولتی در وزارت کار و امور اجتماعی فدرال (BMAS) بود.

تجربه چندین ساله در اتحادیه های کارگری

 یورگ هافمن رئیس اتحادیه کارگران فلزکار"IG-Metall" گفت که تحول اجتماعی و زیست محیطی تنها در صورتی می تواند موفقیت آمیز باشد که حقوق کارکنان تقویت شود و ایمنی کارکنان تضمین شود. "اتحادیه های کارگری، خود را به عنوان یک نیروی مرکزی در شکل دادن به تحول می بینند. یاسمین فهیمی، یک متخصص برجسته بازار کار و آموزش می باشد. که سال ها تجربه کار در اتحادیه ها را دارد، او: فهیمی را به‌عنوان یک متخصص فوق‌العاده با تجربه، متبحر و با ارتباط در مسائل دنیای کار" تحسین کرد. و او را چتری محافظ برای سازمان اتحادیه های کارگری خواند. با کاندیداتوری یاسمین فهیمی، برای اولین بار یک زن در راس DGB قرار خواهد گرفت.

زیرنویس:

*- کنفدراسیون اتحادیه های کارگری آلمان (DGB)، بزرگترین سازمان اتحادیه های کارگری در آلمان است. این اتحادیه دارای هشت اتحادیه عضو با حدود شش میلیون اتحادیه کارگری در جمهوری فدرال آلمان است. و بخش های اقتصادی را پوشش می دهد.و  در سطح بین المللی در کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اروپا (ETUC) و کنفدراسیون اتحادیه های کارگری بین المللی (ITUC) کار می کند و جنبش اتحادیه کارگری آلمان را در نهادهای بین المللی مانند اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد نمایندگی می کند.برای کار خود، ۱۲٪ از حق عضویت اتحادیه های کارگری خود را دریافت می کند و از آن برای تأمین مالی حمایت قانونی خود استفاده می کند. و هیئت مدیره آن در برلین مستقر است.

پنجشنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۰- ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲

منبع:" ARD tagesschau" 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید