آمار نگران کننده اعدام دگر باشان در جمهوری اسلامی

اعدام
ترجمه از: 
اشپیگل

جمهوری اسلامی, دو مرد دیگر باش را اعدام کرد. آنها شش سال در انتظار اعدام بودند و اکنون به گفته فعالان حقوق بشر ایران, این دو مرد  را به دار آویخته اند. سال‌هاست که تعداد اعدام‌ها در رژیم اسلامی به طرز نگران‌کننده‌ای نرخ صعودی دارد. کارشناسان تخمین می زنند که از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷, بیشتر از ۴۰۰۰  نفر به دلیل اعمال همجنس گرایی اعدام شده اند.

رژیم ایران دو مرد را به اتهام لواط مجرم شناخته و آنها را اعدام کرده است. خبرگزاری هرانا: سازمان حقوق بشرایران, گزارش داده است. این دو مرد روز یکشنبه پس از شش سال, در زندان مراغه در شمال غرب کشور به دار آویخته شدند.

 مهرداد کریم پور و فرید محمدی, به اتهام "رابطه جنسی بین دو مرد" مجرم شناخته شدند. به گزارش هرانا, تیرماه گذشته, دو مرد دیگر باش نیز, در مراغه اعدام شده بودند.در مجموع, در جمهوری اسلامی در سال گذشته,  ۲۹۹ نفر اعدام شده اند و تعداد  ۸۵ نفر دیگر نیز به اعدام محکوم شده اند.

آمار نگران کننده اعدام ها در جمهوری اسلامی 

همجنس گرایی در ایران غیرقانونی است و مانند تجاوز به عنف مجازات اعدام دارد. تظاهر به  همجنس گرایی در معابرعمومی, ممکن است به  ۱۰۰ ضربه شلاق مواجه  شوند. در صورت دستگیری زوجین,خطر صدور مجازات اعدام برای آن وجود دارد. کسانی که مجرم شناخته می شوند, اغلب در مکان های عمومی اعدام می شوند و یا با طنابی بر گردن, از جرثقیل ها آویخته می شوند.

کارشناسان تخمین می زنند که از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹, بیشتر از ۴۰۰۰  نفر به دلیل اعمال همجنس گرایی اعدام شده اند. با این حال, ترنس سکسیالیسم در جمهوری اسلامی مجاز است. جراحی های تغییر جنسیت حتی توسط دولت یارانه پرداخت می شود.در جدیدترین گزارش خود که در پایان سال ۲۰۲۰ منتشر شد, انجمن بین‌المللی برای افراد لزبین, همجنس‌گرا, دوجنس‌گرا, ترنس‌جنس‌گرا و بین‌جنس‌گرا (ILGA) در مجموع ۶۹ کشور عضو سازمان ملل را فهرست می‌کند که همجنس‌گرایی در آنها جرم است. همجنس گرایان در شش کشور از این کشورها مجازات اعدام دارند. علاوه بر ایران, این کشورها عربستان سعودی, یمن, نیجریه, موریتانی و پادشاهی برونئی هستند. به گفته ایلگا, حداقل نشانه هایی وجود دارد که مجازات اعدام در پنج کشور دیگر از جمله افغانستان و سومالی اجرا می شود.

 

 

منبع: 
مجله آلمانی " Spiegel"

افزودن نظر جدید