الکساندریا اوکاسیو کورتز: در مورد از دست دادن دموکراسی در آمریکا ظرف ده سال آینده هشدار می دهد

در بسیاری از ایالت های ایالات متحده،ابتکارات نمایندگان جمهوری خواه برای تغییر قانون انتخابات وجود دارد. آنها اغلب به طور مستقیم یا غیرمستقیم به ادعای نادرست رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ مبنی بر دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اشاره می کنند. اکنون الکساندریا اوکاسیو کورتز دموکرات در یک مصاحبه می گوید: انتخابات گذشته به درستی انجام گرفته است و به هیچ وجه تخلفی در آن صورت نگرفته بود. او همچنین در مورد عواقب اینگونه تحریکات در انتخابات آمریکا هشدار داده است.*

وقتی مجله نیویورکر از او پرسید که آیا معتقد است که مردم ایالات متحده تا ده سال دیگر همچنان در یک دموکراسی زندگی خواهند کرد، گفت:"خطر بسیار واقعی وجود دارد که ما دیگر چنین چیزی را نداشته باشیم." اوکاسیو کورتز ادامه داد:"ما می‌توانیم دولتی داشته باشیم که تظاهر به دموکراتیک بودن داشته باشد،اما در واقع اینطور نیست. این نماینده مجلس به جناح چپ حزب خود تعلق دارد که همچنین با انتقاد صریح از روند کار نهاد ریاست جمهوری صحبت کرده است. او می گوید کشمکش جو بایدن و بخش محافظه کار حزب دموکرات، پیشرفت کار حزب را به عقب می اندازد.

او در حال حاضر تلاش‌های اپوزیسیون سیاسی را در بسیاری از نقاط برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات آینده مشاهده می‌کند. ما شاهد حملات بسیار هدفمند به حق رای هستیم، به ویژه در مناطقی که تغییرات، در آرای رای دهندگان و اکثریت جمعیتی جمهوری خواهان را به خطر می اندازد." حال با توجه به شرایط موجود، نه تنها اوکاسیو کورتز می ترسد که جمهوری خواهان بر نتایج انتخابات در میان مدت تأثیر بگذارند، بلکه ممکن است حتی نتیجه آن را هم رد کنند.

نگرانی برای آینده حزب

دموکرات ها نه تنها در حال حاضر کاخ سفید را در اختیار دارند، بلکه اکثریت اندکی را در هر دو مجلس کنگره آمریکا نیز در اختیار دارند. با این وجود، ابتکارات و بسته های اصلاحی بارها به دلیل مقاومت تک تک دموکرات ها، که حزب به دلیل اکثریت محدود کاملاً به آنها وابسته است شکست می خورد. تمرکز روی سناتور کایرستن سینما و سناتور جو مانچین است، که هر دو مسدود کننده اصلی پیشرفت برنامه های حزب هستند.

مذاکرات سخت در حزب خودش نیز باعث ناامیدی اوکاسیو کورتز شده است. او به نیویورکر گفت: صادقانه بگویم، این یک تراژدی است. این نماینده کنگره با توجه به انتخابات میان دوره ای در پاییز گفت که حزب او زمان زیادی برای پیشبرد برنامه های خود ندارد. حزب دموکرات ممکن است اکثریت پارلمانی خود را در این روند از دست بدهد. بنابراین، اکنون زمان اقدام فرا رسیده است، همچنین و به ویژه برای جو بایدن: "رئیس جمهور آنقدر که بسیاری لازم می دانند، از قدرت خود در پیشبرد برنامه ها استفاده نکرده است".

زیرنویس:


*- الکساندریا اوکاسیو کورتز"Alexandria Ocasio-Cortez "، زاده ۱۳ اکتبر ۱۹۸۹ در شهر نیویورک، که اغلب با حروف اول او AOC نامیده می‌شود، یک سیاستمدار آمریکایی از حزب دموکرات است. او از ژانویه ۲۰۱۹ عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده برای منطقه چهاردهم کنگره نیویورک انتخاب شده است و در رهبری حزب در رتبه چهارم قرار دارد، او جوانترین نماینده مجلس بود. خانم اوکاسیو کورتز خود را یک سوسیالیست دموکراتیک توصیف می کند.

لینک مرتبط: فانتزی یک قتل:

https://kar-online.com/node/17054?fbclid=IwAR11uu7oDy-ad9ZN6n7bQp3DR4DH8...

پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰- ۱۷ فوریه ۲۰۲۲

منبع: مجله آلمانی " Spiegel "

 

افزودن نظر جدید