ده ها فعال محیط زیست در انگلیس دستگیر شدند

ده ها فعال محیط زیست  و آب و هوا در انگلیس دستگیر شدند."فقط نفت را متوقف کنید": در جریان اعتراضات در انگلیس، تظاهرکنندگان آب و هوا، کامیون ها را در مقابل ذخایر و  مخازن نفت متوقف کردند. پلیس به مداخله پرداخت. این اولین مورد نیست که طرفداران محیط زیست  خواستار توقف استخراج نفت شده اند.

آنها می خواستند پروژه های نفتی که باعث تخریب آب و هوا و مشکلات زیست محیطی می شوند را  متوقف کنند،  و به همین دلیل راه های دسترسی به  مخازن نفت را در نقاط مختلف انگلستان مسدود کردند. در همین ارتباط  در روزهای جمعه و شنبه ده ها تن از فعالان حفاظت از محیط زیست بازداشت شدند. گروه Just Stop Oil که این تظاهرات را سازماندهی کرد، از دولت انگلیس می خواهد که فوراً تمام پروژه های جدید نفت و گاز را متوقف کند.

بیش از ۸۰ دستگیری در دو روز تنها در در شهر اسکس

قبلاً در روز جمعه، این گروه همراه با محافظان آب و هوا از Extinction Rebellion، راه های دسترسی به  ذخایر نفتی در مرکز و جنوب انگلستان را مسدود کرده بودند.

همانطور که خبرگزاری انگلیسی PA به نقل از مقامات پلیس گزارش داد، ۸۰ نفر تنها در شهرستان اسکس طی دو روز دستگیر شدند. دستگیری های بیشتری در شهرستان ساری و بیرمنگام صورت گرفت. ده ها نفر در محاصره انبارهای نفت بریتانیا دستگیر شدند.

 ده‌ها نفر در روزهای جمعه و شنبه به دلیل مسدود کردن راه‌های دسترسی به مخازن نفت در نقاط مختلف انگلیس دستگیر شدند. گروه Just Stop Oil که این تظاهرات را سازماندهی کرد، از دولت بریتانیا می خواهد که تمام پروژه های جدید نفت و گاز را فورا متوقف کند.

یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱- ۳ آوریل ۲۰۲۲

منبع: مجله آلمانی"Spiegel"

 

افزودن نظر جدید