دیپلماتها را اخراج نکنید!

برخی از کشورهای غربی دست بە اخراج دیپلماتهای روس از کشور خود زدەاند، و بە احتمال زیاد کشورهای بیشتری در میان آنها بە این روند بپیوندند. روسیە نیز در تلافی دست بە اخراج دیپلماتهای طرف مقابل زدەاست.

اخراج دیپلماتها قبل از هر چیز بە معنای محدود کردن شدید کانالهای ارتباط دیپلماتیک و سیاسی میان کشورهاست، و در شرایطی کە جنگ در اوکراین اوج بیشتری می گیرد و نە روسیە قصد خروج نیروهای خود از این کشور را دارد و نە کشورهای عضو ناتو برنامە جامع دیپلماتیکی برای پایان دادن بە آن دارند، اخراج دیپلماتها بە معنی وخیم شدن بیشتر اوضاع و تقویت زبان اسلحە در بحران مذکور است.

بنابراین باید بە هر عملی کە منجر بە تضعیف ارتباطات دیپلماتیک و سیاسی میان روسیە و کشورهای غربی می شود، نە گفت و خواهان آن بود کە کشورها تحت هر شرایط چنین کانالهائی را تخریب نکنند تا بتوانند سرانجام راە حل سیاسی مناسبی برای بحران اوکراین پیدا کنند.

همچنین اخراج دیپلماتها نافی روند مذاکراتی هست کە در هر صورت میان روسها و اوکرائینی ها وجود دارد. فاصلە گرفتن دیپلماتها از همدیگر، بە تقویت روزافزون زبان جنگ می انجامد، جنگی کە در آن همە بنوعی بازندە هستند و خواهند بود. 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.