تکرار تاریخ در شکل کمدی

روز۷ اسفند ۱۳۵۷ آقای خمینی در دیدار با وکلای دادگستری با صراحت تمام دستاورد های تاریخی ملت ایران را آماج حمله خود قرارداد. او  تاکید کرد: "دادگستری باید از شرع اسلام استفاده کند." چند ساعت بعد پاسخ شایسته ولی مقتدر فقیه، در بیانیه سالروز استقلال کانون داده شد.

هفته گذشته در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱، کانون وکلای دادگستری خراسان مسابقه قرائت قرآن را در سالن اجتماعات کانون برگزار کرد. رئیس کانون ظاهرا، کانون وکلا را همان حوزه علمیه تصویر کرده و بدون توجه به وظیفه کانون های وکلا در دفاع ار حق دفاع و دفاع از حقوق آحاد مردم در تمامی زمینه ها، اظهار داشت: "این مسابقات برای شناسایی ظرفیت‌های قرآنی موجود در جامعه وکلا برگزار شده و امیدواریم در سال‌های آینده نهادینه شده و به برکت این مسابقات بتوانیم در ایفای وظایف‌مان به جامعه و مردم به نحو احسن عمل کنیم" زاهدیان رئیس کانون وکلا   پا را از این هم فرا نهاده و اعلام کرد: " در قرآن همه چیز هست، نیاز نیست به خارج بروید، هر چه بخواهید در قرآن وجود دارد". او پایان اظهار امیدواری کرد: انشاءالله این حرکت شروع خوبی برای برنامه‌ها و مسابقات قرآنی بعدی باشد و خداوند توفیق دهد که انس و عمل ما با قرآن توسعه یافته و تقویت شود.

آنچه که به آن اشاره شد تکرار حرف آقای خمینی بود در ۷  اسفند ۱۳۵۷ که امروز بصورت کمدی از طرف رئیس کانون وکلای خراسان آقای زاهدیان تکرار شد اما جواب وکلای متعهد و کانون وکلا در آن سال، هنوز پاسخ تکرارکنندگان خنده آور آن  گفته است که: "استقرار حاکمیت واقعی مردم محتوای کلیه قیام ها و جنبش هایی است که ملت قهرمان ما از صد سال پیش تا کنون نهال آنرا با خون بهترین و دلیر ترین فرزندانش آبیاری کرد."

کانون های وکلا، ظرفیت مناسبی برای برگزاری مسابقات قرآنی دارند - اسکودا | اسکودا (scoda.org)

 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.