خبر برکناری حسین طائب

در آخرین ساعات شب گذشته اخباری در شبکه های اجتماعی و کلاب هاوس  ورد زبان  می گشت که حکایت از برکناری حسین طائب رئیس مخوف سازمان اطلاعات سپاه (ساس) داشت. گرچه این خبر هنوز رسما اعلام نشده ولی اتفاقی قابل انتظار بود. در سالهای اخیر بارها اخبار مربوط به نفوذ های گسترده اسرائیل در سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی منتشر شده است. مساله خروج و سرقت اسناد هسته ای ایران که در انباری در جنوب تهران نگهداری میشد و بروایتی تعدادی انگشت شمار از محل و کیفیت آن اطلاع داشتند، رسوایی بزرگی برای جمهوری اسلامی و دستگاه امنیتی رژیم بشمار میرفت. بویژه که مسائل هسته ای به خواست آقای خامنه ای در حیطه مستقیم اختیارات سپاه قلمداد میشود و خطایی به این بزرگی طبیعتا به نفوذ در سپاه و نزدیک ترین افراد به بیت آیت الله خامنه ای اشاره داشت. ترور های مکرر در سالهای اخیر که بسادگی و بادقت باور نکردنی در ایران اتفاق میافتاد و حملات و انفجارات مکرر در تاسیسات هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی همه حاکی از ضعف باورنکردنی سیستم امنیتی رژیم بودند.

عروج طائب به عرش اعلای مهمترین دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی از انتخابات ۸۸ کلید خورد و برنامه سپاه برای حفظ احمدی نژاد در پست ریاست جمهوری و کنار زدن موسوی و کروبی به هر قیمت ممکن. همه شواهد حاکی بود که برادران طائب به عنوان نزدیکترین افراد به مجتبی خامنه ای بیش از هرکس دیگری عزیز بیت رهبری هستند. طائب و ۱« ساس » توانستند در طی سیزده سال اتوریته ای در رابطه با کنترل امنیت در کشور بدست آورند که هیچ کس حتی خود احمدی نژاد نمی توانست در مقابل او بایستد. دولتی فراتر از دولت و اژدهایی مخوفتر از حکایت ذهاک ماردوش پدیدار شد، که دستگیر میکرد، بازجویی میکرد، شکنجه میداد، اعتراف میگرفت، زندان میکرد، اعدام میکرد، و میکشت. از پروژه جاسوس سازی های دو ملیتی ها و کاوشگران محیط زیست گرفته تا نزدیکان رئیس جمهور و وزیر خارجه در هر دو دولت احمدی نژاد و روحانی و هرکس و ناکس دیگر در سالهای اخیر همه در کنترل و تحت امر این دستگاه صورت گرفت. کسی که به هیچ خدایی بنده نبود، بناگاه بر همه فاش شد که خود برهنه است.

در این فاصله اما نه فقط جمهوری اسلامی بسیاری از خدام خود را از دست داد و چه ضررهایی به کل مملکت زده شد، بلکه سیستم غالب بر این دستگاه توانست افکار عمومی و دستگاه اداری کشور را نیز در افواه  عموم شرمنده بی کفایتی خود نماید. بی شک اسرار فسادهای گسترده عوامل متصل به این شبکه امنیتی-نظامی که از قدرت مخوف خود در امور اقتصادی نیز بهره میبرد تا سالها بعد نیز فاش نخواهد شد.
نکته جالب توجه اما در آنست که چه چیز سرانجام به عزل این از چشم نزدیک تر به رهبر جمهوری اسلامی شده است؟ آیا آقا مجتبی هم دیگر از تک و تا افتاده است؟ آیا او قربانی اختلافات درونی نزدیکان بیت رهبری است که دائما در کشاکش گرفتن کنترل بیشتر بر امور کشور و بویژه بهره وری اقتصادی هستند؟ آیا لطمات وارده دیگر بیشتر از آن بوده که خود رهبر پیش بینی میکرد و میتواند تحمل کند؟ آیا آقای خامنه ای مانند شاه که زمانی خود به عزل تیمور بختیار فرمان داد، از قدرت اژدهای پرورده خود به وحشت افتاده است؟ آیا لاورف وزیر خارجه روسیه در تهران خبر ویژه ای از سوی دستگاه اطلاعات کشور خود برای حاکمیت ایران داشت؟ گرچه هنوز معلوم نیست پاسخ به این سوالها چه خواهد بود. اما قلب تهران در این ساعات با ضربان ویژه ای می تپد...

۱- سازمان اطلاعات سپاه پاسداران

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.