خانم سپیده رشنو، یک نویسنده است، آزادش کنید!

آقای آرش صادقی، فعال مدنی و زندانی سیاسی پیشین روز دوشنبه، ۲۷ تیر در توییتی ضمن اعلام این خبر نوشته است که سپیده رشنو، ۲۸ ساله، هنرمند، داستان‌نویس و ویراستار است و روز ۲۵ تیر بازداشت شده است. صادقی، همچنین هویت زنی را که در اتوبوس پس از تذکر به خانم رشنو به او حمله و او را تهدید کرده بود،"رایحه ربیعی" اعلام کرده است. در روزهای گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی به شکل گسترده‌ای هم‌رسانی شد که در آن یک زن جوان با پوشش چادر در اتوبوس در حال مشاجره با یک زن دیگر دیده می‌شود. این مشاجره در پی تذکر زن چادری به پوشش شهروند دیگر رخ داده و در خلال آن، او زن دیگر را تهدید می‌کند که فیلم او را گرفته و بە "سپاه" خواهد داد و رشنو هم می‌گوید فیلم را برای دنیا پخش می‌کند. در پی بالا گرفتن مشاجره، ربیعی با فشار سایر مسافران مجبور می‌شود که از اتوبوس پیاده شود. بر اساس ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد که این برخوردها همزمان با افزایش فشارها و تشویق آتش به اختیار ها در مورد حجاب، در هفته‌های گذشته افزایش یافته است.
 
سرکوب سیستماتیک برای برقراری حجاب اجباری، حقوق شهروندی زنان جامعه  را هدف قرار داده است.طی ۴۰ سال اخیر, هیچگاه مسئله‌ی حجاب تا این حد باعث اختلاف بین خانواده‌های مذهبی و غیرمذهبی نشده بود و محجبه و بی‌حجاب در کنار هم زندگی می کردند. اما بر خلاف آرزوی واهی حکومتی ها, بخش های وسیعی از زنان محجبه کشور ما هم، از زنان غیر محجبه حمایت می کنند و از آزادی و پوشش اختیاری زنان, در کنار زنان غیر باورمند به حجاب ایستاده اند. این امر حتی در ویدویی که گرفته شده نیز به خوبی دیده می شود. مردم جامعه ما, به آرامش وتعامل احتیاج دارند و هر گونه ترفند حکومتی ها, به اقدامی علیه خود آن ها بدل می شود. بی گمان, خیلی دور نخواهد بود که ما شاهد حضور مشترک زنان ایرانی در اعتراض به پوشش اختیاری, خواهیم بود. حکومت از انسجام ملی ایرانیان در پی گیری مطالبات خود، به وحشت افتاده است. 

شاید دستگیری خانم سپیده رشنو، بی ارتباط به لاپوشانی ناتوانی های" فرمانده " در سقوط بیش از ۶۰ درصد مردم به زیر خط فقر مطلق نباشد که اتش به اختیار ها ی هار را در کوچه وخیابان به جان مردم انداخته اند تا هر گونه صدای اعتراضی را خفه کنند, تا کسی به ایران فروشی اعتراض نکند. خانم رشنو در کلاهبرداری های میلیاردی از بانک ها نقشی ندارد، ایشان  ایران را به ۴۰۰ میلیارد دلار به چینی ها نفروخته است. ایشان در حذف ۱۱ درصد از سهم ایران در دریای خزر به روس ها نقشی نداشته است.ایشان دکل های نفتی را ندزدیده است. ایشان در انتقال میلیارد ها دلار از سرمایه کشور ما با جیمزباند جمهوری اسلامی قاسم سلیمانی همکاری نداشته است تا در حلقوم حزب الله لبنان بریزد, خانم رشنو، از هواپیمای مسافر بری ایران ایر" هما", برای حمل اسلحه به لبنان و حماس و حزب الله استفاده نکرده است. خانم سپیده رشنو تقصیری ندارد که سفیر روسیه گفته است که جمهوری اسلامی میلیون ها دلار بابت یک کارخانه هنوز نیمه کاره, به روسیه بدهکار است! اما صدای خاموش جامعه، چون آتش فشانی از اعماق سینه دردمند مردم خشمگین فوران خواهد کرد. و نفرت افکنی ها و نمایش های مبتذل اسلامی، تمرکز جامعه را نتوانست از هم بگسلد، بلکه چون توفانی، زندگی آتش به اختیارهای سینه چاک راآشفته کرده است و علیرغم زندگی پارازیتی ورانت خواری و نشستن در سایه قدرت، احساس امنیت از آن ها سلب شده است. او از آزادی حقوق شهروندی خود دفاع کرده است, همه می دانند که خانم سپیده رشنو، یک نویسنده است.
 
سه شنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۱
بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.