اعتصاب های هشدار دهنده کارکنان لوفت هانزا آغاز شده است

اعتصاب هشداردهنده کارکنان زمینی لوفت هانزا که توسط اتحادیه صنفی ver.di هدایت می شود آغاز شده است*. این شرکت هواپیمایی، تقریباً کل برنامه پروازهای فرانکفورت و مونیخ را لغو کرده است. لوفت هانزا تا کنون  بیش از ۱۰۰۰ پرواز خود را لغو کرده است. این اعتصاب ها می توانند  تا جمعه ادامه داشته باشند. این اعتصاب هشداردهنده گسترده در سراسر کشور آلمان توسط کارکنان خدمات زمینی لوفت هانزا آغاز شده است. اتحادیه  ver.di از کارگران در تمام مکان های خطوط هوایی خواسته است که تا اوایل صبح پنجشنبه ادامه داشته باشد. بنابراین، لوفت هانزا تقریباً تمام ارتباطات پروازی خود در مراکز فرانکفورت و مونیخ را برای امروز لغو کرد. به گفته این شرکت، تقریبا ۶۸۰ پرواز در فرانکفورت و حدود ۳۵۰ پرواز در مونیخ لغو شده است. در مجموع پرواز حدود ۱۳۴ هزار مسافر تحت تأثیر این شرایط قرار گرفته اند، بنابراین در صورت امکان باید در مسیرهای جایگزین رزرو شوند. اما لوفت هانزا اعلام کرد که البته ظرفیت ها برای این  جایگزینی ها "بسیار محدود" است.

لوفت هانزا نسبت به خسارات عظیم هشدار داد

پیشینه اعتصاب هشدار دهنده، چانه زنی جمعی برای حدود ۲۰ هزار کارمند خدمات زمینی لوفت هانزا است. دور دوم دستمزد در اواسط ژوئیه بدون نتیجه به پایان رسید. گروه های بسیار متفاوتی از کارمندان برای اعتصاب فراخوانده شده اند، مانند کارکنان پیشخوان، تکنسین های هواپیما یا رانندگان یدک کش ها؛ که هواپیماها را به سمت موقعیت های صحیح در فرودگاه جا به جا می کنند. بدون این خدمات، امکان دارد جت ها بدون تعویض خلبان یا خدمه کابین پرواز کنند. مایکل نیگمان، مدیر ارشد منابع انسانی لوفت هانزا، از چنین شرایطی انتقاد کرد:" مذاکره ات دو روزه درباره دستمزد  تاکنون سازنده بوده است. این شرایط خسارات عظیمی به بار می آورد. این امر بر مسافران ما به ویژه در فصل اصلی سفر های تابستانی تأثیر می گذارد. و فشار بیشتری را بر کارکنان ما وارد می کند که در حال حاضر نیز یک مرحله دشوار در ترافیک هوایی به وجود آورده است. همچنین لغو و تأخیر انفرادی پروازهای  روزهای پنجشنبه و جمعه امکان پذیر است".

علاوه بر مراکز لوفت هانزا در فرانکفورت و مونیخ، دوسلدورف، هامبورگ، برلین، برمن، هانوفر، اشتوتگارت و کلن نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند. گروه لوفت هانزا معمولاً واحدهای کوچکتری را در آنجا نگهداری می کند که خدمات خود را به سایر خطوط هوایی نیز ارائه می دهند.در باواریا، جمعه آخرین روز مدرسه  قبل از تعطیلات تابستانی است. این شرکت هشدار داد که مسافران بدون برگ ترانسفر, به فرودگاه‌ها نیایند زیرا تعداد محدودی از باجه‌های خدماتی در آنجا باز خواهند شد.

Ver.di: هیچ اعتصاب هشداردهنده دیگری قبل از مذاکرات بعدی وجود ندارد

 این اخطار اتحادیه کارگری" وردی" به این مفهوم است که حداقل تا دور بعدی مذاکرات در هفته آینده، برای مشتریان لوفت هانزا جایی برای نگرانی نخواهد بود و دلیلی برای ترس از اقدام بعدی اتحادیه در راه اندازی اعتصابی دیگروجود ندارد. اولین اعتصاب در لوفت هانزا پس از شوک دو ساله کرونا در پس زمینه شروع مجدد فعالیت ها،  آشفتگی های زیادی در سیستم  پروازی و صنعت حمل و نقل, به جا گذاشته است. تنگناهای پرسنل و تقاضای شدید برای تعطیلات، منجر به مشکلات قابل توجه در تابستان امسال  شده است. اتحادیه کارگری Ver.di سوء مدیریت در فرودگاه ها و خطوط هوایی را عامل این امر می داند و به گفته نماینده این اتحادیه: لوفت هانزا، پیشنهاد افزایش دو مرحله ای حقوق و دستمزد به میزان ۲۵۰ یورو برای مدت ۱۸ ماه را ارائه کرده است که با افزایش ۲ ماهه مرتبط با سود همراه خواهد بود. با حقوق پایه ماهیانه ۳ هزار یورو، این امر منجر به افزایش ۹ تا ۱۱ درصدی می شود. او  در مصاحبه ای با روزنامه " اشتوتگارت" گفت: برای سایر محدوده های حقوق، افزایش تنها حدود چهار درصد است و در نتیجه ضرر واقعی دستمزد را برای کارکنان به همراه دارد. اتحادیه خواهان ۹.۵ درصد پول بیشتر و در جدول دستمزد،  مبلغ ۳۵۰ یورو برای یک دوره دوازده ماهه است. 

زیرنویس:

*- "وردی - ver.di" یک اتحادیه کارگری آلمانی مستقر در برلین، آلمان است. این اتحادیه در ۱۹ مارس ۲۰۰۱ در نتیجه ادغام پنج اتحادیه منفرد تأسیس شد و یکی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه های کارگری آلمان (DGB) است. وردی با حدود دو میلیون عضو، دومین اتحادیه کارگری آلمان پس از IG Metall می باشد.

منبع: کانال یک تلویزیون آلمان" Tagesschau - ARD" 

چهار شنبه ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱- ۲۷ یولی ۲۰۲۲

 

بخش: 

افزودن نظر جدید