پیام به کنگرۀ ششم سازمان‌های جبهۀ ملی ایران در خارج از کشور

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

پیام به کنگرۀ ششم سازمان‌های جبهۀ ملی ایران در خارج از کشور

پیش از هرچیز از سوی تک‌تک اعضای سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) برگزاری کنگرۀ سازمان‌های جبهۀ ملی ایران در خارج از کشور را به شما یاران گرامی و اعضای شرکت‌کننده در کنگره تبریک گفته و برای‌تان در راه‌جویی‌های مؤثر، ملی و مردمی در روند تحولات جاری کشور آرزوی موفقیت داریم.

برگزاری کنگرۀ شما هم‌زمان است با دو ماه مبارزۀ سنگین و فشردۀ مردم میهن‌مان علیه استبداد ولایت‌فقیه و حکومت ولایی؛ مبارزه‌ای بی امان که می‌رود تا روند بسیار مهمی را برای سرنوشت کشور رقم زند.

جنبش اعتراضی‌ای که با کشتن فجیع مهسا (ژینا) امینی به دست گزمگان گشت ارشاد آغاز شد، با پرچم «زن، زندگی، آزادی» پای خواست‌های دموکراتیک بنیادینی را به میان آورده که دهه‌هاست بی‌پاسخ مانده‌اند. این جنبش با وجود سرکوب‌های خونین و ارعاب سنگین، چنان وسعت و قدرتی یافته که ستون‌های اصلی نظام را نشانه گرفته و رژیم در مهار آن عاجز مانده است.

برگزاری کنگرۀ شما در چنین شرایط پراهمیتی از اوضاع سیاسی کشور، بر اهمیت این نشست بیش از پیش می‌افزاید . سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) با تاکید بر هم‌سویی‌های بسیار با اهداف ملی، دموکراتیک و مردمی «سازمان‌های جبههٔ ملی ایران در خارج از کشور»، تلاش کنگرۀ شما در بررسی اوضاع و راه‌جویی‌ برای تاثیرگذاری نیروهای مترقی و ملی کشور در این روند را ارج نهاده و آرزوی نتایج پرباری برای‌تان دارد.

در نبرد دشوار و پیچیده‌ای که مردم میهن ما در مبارزه علیه دیکتاتوری ولایت فقیه به پیش می‌برند، هم‌اندیشی و هم‌کاری‌های سیاسی نیروهای شناخته‌شده، ملی، دموکراتیک و مردمی، بی‌تردید ضرورتی مبرم برای ایفای نقش سیاسی درخور جهت یاری دادن به این جنبش عظیم است. مبارزه‌ای که سرانجام آن پایان دادن به جمهوری اسلامی و برپایی حکومتی سکولار دموکرات و در شأن مردم میهن‌مان خواهد بود.

یاران گرامی جبههٔ ملی، ما همچون شما معتقدیم که همیاری تمامی نیروهای ملی و دموکرات معتقد به جمهوریت و تمامیت ارضی وغیروابسته به قدرت‌های خارجی در این شرایط بحرانی برای نجات ایران عزیزمان امری مهم وضروری است.

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) با تبریک مجدد به کنگرۀ شما، امیدوار است، علاوه بر ادامۀ تبادل‌ نظرهای موجود، قادر باشیم گام‌های عملی هم‌کاری فیمابین در راه ایفای نقش مؤثر در مبارزات میهن‌مان و به انجام رسیدن مواضع سیاسی مشترک برداریم.

 

جمعه، ۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی)

روابط عمومی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

افزودن نظر جدید