پیام جنبش جمهوری خواهان دمکرات و لائیک ایران

به کنگره سیزدهم سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

دوستان گرامی!

درودهای صمیمانه ما را به مناسبت برگزاری سیزدهمین کنگره سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) بپذیرید. با سپاس از دعوت شما از جنبش جمهوری خواهان دمکرات و لائیک ایران برای شرکت در کنگره سیزدهم سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، گشایش این کنگره را به همه کادرها، مسولان، اعضاء و دوستداران سازمان شما شادباش می گوئیم. امیدواریم که با اتخاذ سیاست های درست و سازنده در کنگره سیزدهم خود، بتوانید به نوبه خود راه نزدیکی جمهوری خواهان طرفدار جدایی دین و دولت را در راستای استقرار دمکراسی، عدالت اجتماعی و رفع تبعیض در ایران هموار سازید.
ممکن است در شرایط دشواری که جنبش های اجتماعی در ایران به شدت سرکوب می شوند و در نبود یک نیروی جایگزین نیرومند مردم سالار، در میان پاره ای از نیروهای سیاسی وسوسه نزدیکی به این یا آن جناح جمهوری اسلامی و یا همگامی و همکاری با نیروهایی که برای رهایی از این نظام به قدرت های بیگانه تکیه می کنند، شدت گیرد. اما گذر از نظام کنونی و استقرار دمکراسی، عدالت اجتماعی و رفع تبعیض  از جمله خواسته های اساسی میلیون ها مردم ستمدیده ایران است که به گمان ما می بایست نقطه آغاز حرکت هر نیروی سیاسی ترقیخواه اجتماعی قرار گیرد.

ما از هر گامی که سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) در شفافیت بخشیدن به سیاست های خود در راستای چالش نظام های دینی، موروثی و مسلکی بردارد و در راه استقرار دمکراسی، عدالت اجتماعی، رفع هر گونه تبعیض در ایران و در مخالفت با سیاست های جنگ طلبانه از هر سو تلاش کند،استقبال می کنیم.

همان طور که می دانید شورای هماهنگی جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران به همراه پاره ای از نیروهای سیاسی دیگر، در پی سازمان دهی گفتگو ها، کنفرانس ها و دیگر فعالیت ها برای نزدیکی و همکاری میان نیروهایی که استقرار یک نظام مبتنی بر دموکراسی، جمهوریت و لائیسیته به جای جمهوری اسلامی را می‌پذیرند،می باشد. از این رو هر سیاست مثبتی که کنگره شما در راه تقویت اهداف فوق اتخاذ کند، بی شک با استقبال ما روبرو خواهد شد.

آرزومندیم کنگره شما بتواند با تاکید هر چه بیشتر بر ضرورت فرا رفتن از نظام جمهوری اسلامی به جای همزیستی با آن و همچنین تاکید بر صلح پایدار، عدالت، دمکراسی، جمهوریت، لائیسیته و توجه ویژه به محیط زیست، به تقویت این صدا یاری رساند.

با درودهای دوستانه
شورای هماهنگی جنبش جمهوریخواهان دمکرات و لائیک ایران

18 آپریل 2013

 

افزودن نظر جدید