در سوگ فدائی خلق رفيق محمد حسین دهقان

محمد حسین دهقان رفيق آزاده، شريف و سخت کوش ما سحرگاه ششم آبان ماه براثر سکته قلبی درگذشت. رفيق محمد حسین دهقان از فردای انقلاب بهمن به صفوف فداییان خلق پيوست، در مبارزه عليه استبداد مشارکت جست و تا آخر عمر به آرمان های آزادی خواهانه و عدالت طلبانه وفادار ماند. او کوه نورد بود، صدائی گرمی داشت و دشت و کوه ها از صدای او طنين انداز می شد. او در روستای ماچک پشت اطراف ساری به دنیا آمد و در همان جا بر اثر سکته قلبی با زندگی بدرود گفت. مرگ او جمع بی شمار دوستان، خانواده و فرزندانش، اهالی ماچک پشت و ياران کوهنوردش را در غمی عمیق فرو برد.  

کوه ها گریستند
کوه های مازندران ابری است 
ابر تا تارک دماوند اوج گرفته و باریده است
محمد حسین دهقان یاور دماوند و آشنای همه کوه های مازندران
در نیمه راه صعود کوه زندگی باز مانده است

ما از دست دادن رفیق محمد حسین را به همسر و فرزندانش نیما و نوید و برادر و دوستان بی شمارش و اهالی روستای ماچک پشت تسلیت گفته برایشان آرزوی بردبازی داریم.

دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

٧ آبان ١٣٩٢ (٢٩ اکتبر ٢٠١٣)

بخش: 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

با سلام وخسته نباشید من یکی از پر بازدیدترین کسایی هستم که میام به سایتتون واهل روستای ماچک و پشت وهم ولایتی اقای محمدحسین دهقان هستم خدا رحمتش کند مردی بسیار خون گرم وشوخ تبی بود اما چه کنیم که روزگار نامرد او را از ما گرفت من برای دوست عزیزم اقا نیما و واقا نوید و خاله عالیه تسلیت گفته و برای وصبرو بردباری دارم از خدا برای شادی روح این عزیز سفر کرده طلب مغفرت میکنم

درود بر تمام مبارزان راستین و فرزندان خلف ایران زمین

با سلام !
به خانواده محمد حسین دهقان با یادآوری عزم و اراده و پشتکار وی در گذر از کوره راههای زندگی همچون گذر از سختی های کوه , تسلی خاطر میدهم و برای ایشان آرزوی صبوری و تحمل و شکیبایی میکنم !
یادش گرامی و خاطرش پایدار