گزارش تظاهرات کردهای مقیم تروندهایم

در محکومیت انسان کشی کردان ایزدی توسط حکومت اسلامی داعیش

 

روز دوشنبه 2 سپتامبر بدعوت" کمیته مشترک کردی- نروژی" در استان تروندلاگ، شهر تروندهایم تظاهراتی در مرکز این شهر در محکوم ساختن جنایات ضد بشری گروه تروریستی "حکومت اسلامی " - داعش- بر علیه مردم بی دفاع و مظلوم "ایزدی" های منطقه شنجار کشور عراق برگزار شد. در این تظاهرات که با حضور تعداد کثیری از کردهای مقیم این شهر و حمایت گسترده مردم نروژ و حمایت و پشتیبانی نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی کشور نروژ همراه بود نسبت به این جنایات و کشتار شدیدن اعتراض کرده و آنرا محکوم کردند .

در این تظاهرات ابتدا خانم "گرتا" نماینده " کمیته مشترک کردی-نروژی"، طی سخنانی با اشاره به عمق فاجعه ای که در منطقه علیه کردهای " ایزدی" و " کوبانی" صورت می گیرد آنرا فاجعه ای عمیق خواند که در دنیای امروز، تروریسم کور مذهبی، حقوق انسانها را نشانه گرفته است. سپس نمایندگان احزاب مختلف سیاسی نروژ با بر شمردن این جنایات در کشورهای سوریه و عراق، خصوصن قتل عام و گروگانگیریهای این گروه تروریستی علیه زنان و کودکان محصور در محاصره و آمارهایی از کشتار این مردم و اوضاع خونین دو کشور سوریه و عراق پرداختند.

نماینده حزب "اس. و. SV " با محکوم کردن سیاستهای امریکا، گروه تروریستی " داعش را عامل این کشور خواند و با محکوم کردن سیاستهای جنگ افروزانه امریکا تاکید کرد که دمکراسی از راه جنگ و خون ریزی امکان پذیر نیست. وی در پایان خواهان حمایتهای گسترده سیاسی و مالی کشورهای اروپایی شد.

همچنین نماینده "حزب سرخ" و دیگر نمایندگان احزاب نروژ با تاکید بر تهدید بین المللی تروریسم با ابراز تاسف از این جنایات، خواستار توجه جدی دولت نروژ شدند .

گزارش از فرهنگ رضایی

افزودن نظر جدید