محمود کرد

خطر سوریه ای کردن ایران!

آنچه که امروز در سرزمینمان جاریست نه خیزش است ، نه جنبش و نه انقلاب ، بلکه زمینه سازی سوریه ای کردن ایران ماست

تاریخ این سرزمین نشان داده که هرزمان قدرت سیاسی در ایران سقوط کرد یا تضعیف شد ، قومی گرائی و تجزیه طلبی اولین و مهمترین خطراتی بوده اند که دامن ایران را گرفته اند ، وحدت ملی و سرزمینی اولین و مهمترین اصلی هست که هر ایرانی باید آنرا در سرلوحه تلاشهای خود قرار دهد ،

غربی ها نمی آموزند، آنها جنایت می کنند!

و اما مستقل از اینکه تحولات بعدی در اوکراین و مناسبات روسیه و غرب چگونه رقم خواهد خورد یک چیز از هم اکنون روشن است که بهای این " موفقیتها و دستاوردهای " ناتو و غرب را مردم اوکراین با دهها هزار کشته و مجروح و میلیونها آواره پرداخت کرده و خواهند کرد .

آن اکسیر جادوئی

علائمی که تاکنون از سوی طالبان به خارج از کشور فرستاده می شود نشان از هر دو این گرایشات دارد، از سوئی رهبری طالبان پیام دوستی با سایر اقوام افغانستان بخصوص هزاره و تاجیک می فرستند، و از سوی دیگر بیش از سه هزار زندانی داعشی و تعداد قابل ملاحظه ای از اعضاء القاعده از زندان رها می شوند در عین حال اخبار بسیار تکان دهنده ای از اعدام فعالین زن، منتقدین و دگراندیشان می رسد.

تکرار یک تجربه خطا

این اولین بار نیست که اکثریت بزرگی از مردم به دلیل عدم شرکت و یا تحریم، در انتخابات شرکت نمی کنند، این امر به هیچ وجه موجب خرسندی نیست، در هیچ جای دنیا سرخوردن و ناامید شدن از صندوق رآی دمکراسی به ارمغان نیاورده است، بلکه انفعال و سرخوردگی را دامن می زند و حساسیت مردم به سرنوشتشان را کاهش داده و ای بسا از بین می برد و این روحیه مطلوب کسان یا کشورهائیست که استقلال و ثبات کشور را هدف گرفته اند.

پوپولیسمی کە خواهد باخت

ایران امروز با ایران اوائل دهه هشتاد متفاوت است، از جمله اینکه بعید بنظر می رسد بتوان تصور کرد که رئیسی و یارانش با پوپولیزم نوع احمدی نژادی آنهم در غیاب نفت بشکه ای 120 دلاری بتوانند در ایجاد "آرامش" موفق باشند. مهمتر از همه اینکه جامعه مدنی ایران به همت دهه ها مبارزه خستگی ناپذیر آنقدر تجربه آموخته و توانمند شده است که بتواند علیرغم همه فشارهای قابل پیش بینی در مقابل از خود دفاع کند.

سود و زیان اقدام شجاعانه وزیر خارجه ایران

شکی ندارم که سپاه از این پس با دشواری های بیشتری در پیشبرد اهدافش در عرصه های مختلف مواجه خواهد شد و این امر موجب خواهد شد تا شانس بیشتری برای نیروهای متعادل تر در انتخابات آتی و سایر عرصه های سیاسی و اجتماعی درآینده فراهم شود.

عربستان سعودی، آبستن حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی!

اوضاع نامساعد اقتصادی این کشور که با پایین آمدن قیمت نفت از یکسو و بریزوبپاش‌های هسته مرکزی قدرت حول محمد بن سلمان در خریدهای کلان نظامی از سوی دیگر همراه با کاهش یارانه‌ها و در برخی موارد حذف آن‌ها، به شدت بر نارضایتی‌ها افزوده است و این بر کسی پوشیده نیست که جریانات وهابی، سلفی و تروریستی نیز پایگاه‌های جدی در لابه‌لای قدرت سیاسی این کشور دارند. این کشور آبستن حوادثی غیرقابل‌پیش‌بینی است.

سوراخی که حفره شد!

طبقه کارگر ایران از فقدان تشکل های راستین خود به شدت رنج میبرد، روزی نیست که در گوشه و کنار این کشور از عدم پرداخت مطالبات کارگران خبری نرسد، اخراج های مداوم و بی حساب و کتاب، به زندان کشیدن رهبران کارگران بدلیل یک اعتصاب معمولی و.... به امری عادی تبدیل شده است .

بیانیه سازمان، بیان درماندگی سیاسی است

...آنها به نیروهای سازمان توصیه میکنند که در انتخابات شرکت نکنند اما از آنجائیکه خوشبختانه تا این حد از آگاهی سیاسی برخوردارند که بدانند عدم شرکت در انتخابت مجلسین به معنی برد همان جریان فاسد و ارتجاعی درون قدرت سیاسی است ومسئولیت اخلاق این خطای سیاسی سنگین گریبان همه ما از جمله رهبران سازمان را خواهد گرفت به تناقض می افتند ،،،

"مامان" هم رفت!

در بزرگداشت مادر رفیق محمدصادق و همه مادرهای دیگر ما

واقعیت این است که همه این مادرها مستقل از اینکه چگونه نامیده می شوند، یکی از مهمترین عناصر پیوند ما با گذشته ما و کشورمان ایران را تشکیل می دهند. حذف هرکدام از این انسانهای شریف نه فقط از دست دادن یک انسان نازنین، که قطع شدن بخشی از این پیوندهاست

اشتراک در RSS - محمود کرد