رضا کاویانی

گزارش از مراسم بزرگداشت مادر لطفی در برلین

مادر لطفی، مادری که بر دوش مادران خاوران بدرقه شد!

رفیق مهدی فتاپور در سخنرانی خود گفت: ما از همان ابتدا در آغاز فعالیت هایمان متوجه شدیم که مادر لطفی یک تفاوتی با دیگران داشت. او با همه ما و حتی خارج از فعالیت های پسرش در ارتباط بود. نهاد مادران زندانیان سیاسی، در سال ۱۳۵۰، از جلوی زندان قزل قلعه شکل گرفت. مادر نماد این تشکل بود. این نهاد شاید تنها و جدی ترین تشکل مدنی موجود در ایران است. او توانست اعتماد همه را جلب نماید. او توانست خودش را از وابستگی به جریان های سیاسی دور نگهدارد.

ضمنا عرض کنم که من استخر نمی‌روم!

حجت‌الاسلام شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در رابطه با حوادث اخیر و خاصاً FATF پرداخت و گفت که "مقام معظم رهبری چند ماه قبل به صراحت فرمودند چیزی که استکبار می‌خواهد بر ملت ایران دیکته کند، ملت ایران این پیمان را نباید امضا کند. اما مجلس شورای اسلامی دیروز تصویب کرد که جمهوری اسلامی به این کنوانسیون بپیوندد، یعنی ما دست حمایت از لبنان، سوریه و عراق برداریم. غیر از این است؟! شورای نگهبان امروز وظیفه دارد جلوی این حرکت را بگیرد."

چه کسانی از تروریسم حمایت می کنند؟

این سازمان به ایران به مدت ۴ ماه فرصت و وقت اضافی داد تا بتواند این لایحه را در مجلس خود از تصویب بگذراند. تندروها بار دیگر به تکاپو افتاده‌اند تا در شرایط سخت تحریم و بحران ارزی، مشکلات اقتصادی بیشتری نیز با عدم تصویب این لایحە برای مردم کشور ایجاد شود.

گردان های "مردم پایه" هم تاسیس شد!

سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی و آمادگی نیروهای مسلح در حوزه رزم در خطاب به کشور های اسلامی تصریح کرد "به دوستان انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم توانمندی های ارتش ایران را بخشی از توانمندی جهان اسلام بدانید که در صورت نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد." و سردار حسن کرمی از آغاز به کار و  فعالیت گردان‌های «مردم پایه» صحبت می کند و قرار است با کمک این گردان های "مردم پایه"، طومار زندگی‌ زندگی دشمنان را درهم  بپیچند!

متن سخنرانی رضا کاویانی

علیرغم اعتراض های شورای بین المللی حقوق بشر نسبت به نقض مکرر حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی علیه شهروندان کشور ما ایران که آخرین مورد آن در همین سه شنبه گذشته صورت گرفت، ما هنوز هم نتوانسته ایم این رژیم را به عقب نشینی جدی وادار نماییم تا اجازه بازدید نمایندگان بین المللی حقوق بشر را از ایران بپذیرد، تا از زندانهای کشور بازدید به عمل آورند و ملاقات با زندانی های سیاسی و فعالان حقوق بشری در کشور و حقوقدانان و وکلای مستقل عملی گردد.

آقای ظریف! مردم ایران جنگ طلب نیستند

دولت متبوع آقای ظریف از حل مسائل روزمره مردم باز مانده است، اما با توهمی به درازای ۴۰ سال دشمن تراشی و نابودی منابع ملی کشور و با دروغ پردازی های وقیحانه از پیشرفت و مودت و برادری، کشور ما را در پرتگاه نابودی قرار داده است و می گوید این راهی است که خودمان انتخاب کرده ایم! آقای ظریف! مردم ایران جنگ طلب نیستند.

تداوم سرکوب دگراندیشان، از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز

می شود در همین جمع بست کوتاه هم مدعی شد که از نتایج کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، همین "نظام" کشتار جمهوری اسلامی است که بر روح و روان جامعه ایرانی از خود ویرانه های غیر قابل ترمیم و بازسازی به جا گذاشته است. امروز هیچ راهی برای نیروهای چپ، تشکل های سیاسی، کارگری و صنفی، دانشجویان و دیگر اقشار جامعه جز سازمانگری و همبستگی و از قوه به فعل در آوردن نیروی اجتماعی خود در برابر این نظام لجام گسیخته جبار ... باقی نمانده است.

موافقت‌نامه دریای مازندران و بی اعتمادی مردم ایران

بهرام پارسایی در جلسه روز یکشنبه، ۲۸ مرداد، مجلس در تذکری خطاب به وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور درباره قرارداد حقوقی دریای خزر گفت: "... بعضا شاهدیم نمایندگان، وزرا را در سفرهای خارجی همراهی می‌کنند، اما این کافی نیست. لازم است تمامی سفرها و موارد مربوط به مذاکرات نظیر رژیم حقوقی دریای خزر شفاف‌ سازی شده و عموم را از آن مطلع کنیم." او سپس خاطرنشان کرد: "امضای کنوانسیون حقوقی دریای خزر در شرایط فعلی جایز و منطقی به نظر نمی‌رسد. باید در این راستا اصل و متن ترجمه شده کنوانسیون در اختیار نمایندگان مجلس و مردم قرار گیرد."

در آستانۀ سی امین سالگرد کشتار جمعی زندانیان سیاسی

اکنون ۳۰ سال است که از کشتار زندانیان سیاسی گذشته است و تا امروز علیرغم تلاش های بازماندگان و فعالین حقوق بشر، هیچیک از آمران و قضات کشتار فرزندان مردم به دادگاه های بین المللی که خواست عمومی خانواده های داغدار است معرفی نشده است و برعکس در پاسخ بر این درخواست طبیعی، از طرف این نظام که اکثریت مسئولان فعلی آن از مجرمان قتل عام زندانیان اند، پاسخی جز دهن کجی و تحقیر ندیده اند. باید یک دست و یک صدا، صدای قربانیان و جانباختگان این نظام سفاک باشیم و بتوانیم آنها را در برابر دادگاه تاریخ، به پاسخ گویی بنشانیم. به امید آن روز!

اعلام پایبندی عراق به تحریمهای واشنگتن علیه تهران

موضعگیری اخیر حیدر عبادی نخست وزیر عراق در مورد اعلام پایبندی به تحریمهای واشنگتن علیه تهران که گفته بود "عراق با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است، اما برای محافظت از منافع ملی خود از آن‌ها پیروی خواهد کرد." که با کمی تعدیل سخنان هفته پیش خود گفت: "من نگفتم که ما در همه تحریم‌های ایران شرکت می‌کنیم. من گفتم ما فقط در تراکنش مالی با ایران از دلار استفاده نخواهیم کرد. ما انتخابی جز این نداریم." خبر ساز شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رضا کاویانی