سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

دهم تیرماه سالروز بازداشت کبودوند، یاد روز پدر حقوق بشر کردستان

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از شخصیت‌ها، احزاب و سازمان‌ها و نهادهای سیاسی و مدنی و حقوق بشری دعوت و درخواست می‌نماید در یاد روز پدر حقوق بشر کردستان با حمایت از حقوق آقای کبودوند، آزادی فوری و بدون قید و شرط وی را از مراجع ذیصلاح جهانی خواستار شوند، و در صورت ازسرگیری مجدد اعتصاب غذای ایشان تا رسیدن به خواسته‌های قانونی و انسانی وی را تنها نگذارند.

رهایی از بند پدر حقوق بشر کردستان را خواستار شویم

کبودوند که امروز به عنوان بنیانگذار و پدر حقوق بشر کردستان از سرآمدان حقوق بشر در ایران شناخته می شود، به دلیل دفاع از حقوق بشر و دفاع از حقوق اقلیت ها و مردم کرد در غیرقانونی ترین و ناعادلانه ترین محکومیت،نزدیک به یکصدماه است از آزادی و فعالیت محروم شده است. سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان همصدا با خانواده ایشان از همه فعالان مدنی و حقوق بشری و سیاسی و همه سازمان ها و نهادهای حقوق بشری، مدنی، سیاسی و اجتماعی درخواست می نماید حبس غیرقانونی کبودوند را از یاد نبرند و با مشارکت در این همصدایی با اعتراض به ادامه حبس وی رهایی از بند پدر حقوق بشر کردستان را بطور جدی خواستار شوند.

دعوت از احزاب کُرد به خویشتن‌داری

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز تاسف عمیق از این واقعه غم‌انگیز و حوادثی از این نوع، با دعوت از حزب دمکرات کردستان ایران به خویشتن‌داری بیشتر در این رابطه، از رهبران حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» درخواست می‌كند با بررسی همه جوانب حقوقی این واقعه و اقدامات فوری جهت رسیدگی و برخورد قانونی با عاملین آن و ممانعت از تکرار این‌گونه حوادث، نسبت به جبران ضایعه یاد شده اقدام عاجل را به عمل آورند.

تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی است

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان این گونه اقدامات را مغایر با ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر و بند 24 قانون اساسی می داند و نگرانی عمیق و جدی خود را در خصوص وضعیت اجلال قوامی اعلام می نماید. از مسئولان ذیربط انتظار می رود به این گونه اقدامات پایان دهند.

از كمپين "بسیج عمومی علیه داعش در حمایت از کوبانی و انسانیت"حمايت كنيم

نوام چامسکی زبان شناس امریکایی،آدولفو پرز اسکیول صاحب جایزه صلح نوبل از آرژانتین,دزموند توتو برنده جایزه صلح نوبل از آفریقای جنوبی، میشل رولان رئیس سازمان پزشکان جهان از جمله امضا كنندگان اين كمپين هستند.

22 تیرماه روز اعلام انزجار از تروریسم دولتی

25 سال پیش در چنین ایامی، دکتر عبدالرحمان قاسملو، دبیرکل حزب دمکرات کردستان و از رهبران ارشد جنبش آزادی‌خواهی مردم کُرد در ایران، در هنگام مذاکره با نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران در وین اتریش مورد حمله تروریست‌ها قرار گرفت و به همراه دو تن از دوستانش به قتل رسید.

برای نجات جان چهار زندانی سياسی، مذهبی كرد تلاش كنيد

حكومت اسلامی ايران قصد دارد برای ايجاد رعب و وحشت در ميان فعالين سياسی و مذهبی كرد در ايران چهار زندانی مذهبی كرد با نام های حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی را با دليل واهی مذهبی بودن به قتل برساند، اين در حالی است كه هيچ يك از اين زندانيان فعاليت مسلحانه عليه حكومت اسلامی ايران نداشته اند و تنها اتهام واقعی آنها پيروی از مذهب تسنن می باشد.

پنهان کردن محل دفن زندانیان سیاسی غیر قانونی و غیر انسانی است

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان پنهان کردن و بی خبری از محل دفن زندانیان سیاسی را غیر انسانی، غیر قانونی و نقض حقوق بشر میداند و با ابراز تاسف دوباره از اعدام فرزاد کمانگر و دیگر زندانیان سیاسی سال های اخیر خواهان مشخص شدن محل دفن این شهروندان و رویت آن توسط خانواده هایشان است. این سازمان همچنین از سازمان های مدافع حقوق بشر از جمله فدراسیون بین المللی حقوق بشر، دیدبان حقوق بشر و عفو بین الملل درخواست میکند تا با فشار بر مذاکره کنندگان اروپایی آنها را به پیگیری موارد نقض حقوق بشر در مذاکراتشان با ایران مجاب کنند تا بار دیگر شاهد اعدام زندانیان سیاسی و مدنی در ایران نباشیم.

بر اثر ضرب و شتم، جان محمدصدیق کبودوند در خطر است

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با تاکید بر این نکته که آقای محمدصدیق کبودوند از بیماری‌های قلبی و عروقی رنج می‌برد و با توجه به این که هم‌اکنون در شرایط خطرناکی است، خواهان رسیدگی فوری به وضعیت ایشان است؛ در غیر این صورت هرگونه خسران جانی و آسیب فیزیکی و عواقب آن را مستقیماً متوجه مسئولان طراز اول حکومت ایران می‌داند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان