سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

«شنبه‌های گفتگو و تبادل‌نظر» با علی مزروعی و سعید شمس

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در دنبالهٔ سلسله‌برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو و تبادل‌نظر» خود از آقایان علی مزروعی، روزنامه‌نگار، نمایندهٔ سابق مجلس و از اعضای حزب مشارکت و آقای دکتر سعید شمس، جامعه‌شناس دعوت به عمل آورده است.

«شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» با فرید مرجایی و میثم آل‌مهدی

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در دنبالهٔ سلسله‌ برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» خود از آقایان فرید مرجابی، نویسنده و فعال ملی و رفیق میثم آل‌مهدی فعال جنبش کارگری دعوت به عمل آورد، تا به ترتیب پیرامون «تحلیل از خیزش اخیر و مواجه با آن» و«نقش جنبش کارگری در تحولات اخیر» به گفت‌وگو بپردازند. این برنامه روز شنبه، ۱۷ دیماه ۱۰۴۱ برابر با ۷ ژانویهٔ ۲۰۲۳ میلادی برگزار گردید.

«شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر»

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در دنبالهٔ سلسله‌برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» خود از آقایان فرید مرجابی، نویسنده و فعال ملی و رفیق میثم آل‌مهدی فعال جنبش کارگری دعوت به عمل آورده تا به ترتیب پیرامون «تحلیل از خیزش اخیر و مواجه با آن» و«نقش جنبش کارگری در تحولات اخیر» به گفت‌وگو بپردازند.
تاریخ برگزاری این برنامه ساعت ۲۰:۰۰ روز شنبه، ۱۷ دیماه ۱۰۴۱
 برابر با ۷ ژانویهٔ ۲۰۲۳ میلادی به وقت اروپای مرکزی می‌باشد.

 

شنبه‌های «گفتگو و تبادل‌نظر» با همایون مهمنش و احمد فرهادی

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در سلسله برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» از آقای دکتر همایون مهمنش، عضو هیئت اجرایی سازمان‌های جبههٔ ملی در خارج از کشور و رفیق احمد فرهادی، عضو هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) دعوت به عمل آورد. موضوع بحث آقای دکتر همایون مهمنش، پیرامون «گفتگو و تحلیلی از جریان اعتراضی» و رفیق احمد فرهادی پیرامون بحث «چه می‌توان کرد؟» بود.

نگیرد این شعله خاموشی! «زن، زندگی، آزادی»

 سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در سلسله برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» این هفته از آقای دکتر همایون مهمنش، عضو هیئت اجرایی سازمان‌های جبههٔ ملی در خارج از کشور و رفیق احمد فرهادی، عضو هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) دعوت به عمل آورده‌ است.

شنبه‌های «گفتگو و تبادل‌نظر» با مهدی نوربخش و فرخ نگهدار (فایل صوتی)

شنبه‌های « گفتگو و تبادل‌نظر» سلسله برنامه‌هایی است که روزهای شنبه توسط سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) برای تبادل‌نظر بین صاحب‌نظران تدارک و برگزار می‌شود.

نقش زنان و جوانان در جنبش کف خیابان

نقش زنان در جنبش کنونی و تکوین آن از ابتدای انقلاب ۵۷ و ارزیابی از روند جنش جوانان، دست‌مایهٔ گفتمان دو میهمان برنامهٔ این هفتهٔ جلسات «گفتگو و تبادل نظر»، رفیق شهناز عضدانلو و آقای تقی رحمانی می‌باشد.

جنبش زن، زندگی، آزادی در سالگرد آبان ۹۸

« شنبه‌های گفتگو و تبادل‌نظر»

در آستانهٔ سومین ماه جنبش «زن، زندگی، آزادی» و سالگرد اعتراضات مردمی آبان ۹۸ قرار داریم. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در سلسله برنامه‌های «شنبه‌های گفتگو وتبادل‌نظر» این هفته از آقای رضا علیجانی، فعال سیاسی و خبرنگار برجسته و رفیق گودرز اقتداری، عضو هیئت سیاسی-اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) دعوت به عمل آورده تا پیرامون جنبش «زن، زندگی، آزادی» در سالگرد اعتراضات مردمی آبان ۹۸ به گفتگو بپردازند.

نقش زنان درجنبش فدایی

قلبی کە در آن سوی زمان جاریست

پنجاه سال مبارزه و امید.
مراسم سخنرانی، خاطره خوانی، شعر، دکلمه و موزیک در بزرگداشت پنجاه سال رزم زنان در جنبش فدایی. پیام مبارز پیگیر حقوق بشر 'نرگس محمدی'
سخنرانان: بهرخ، خدیجه مقدم، عفت ماهباز، مرضیه شفیع ( شمسی )، ملیحه محمدی، ملیحه زهتاب 
اجرای موزیک از بهرخ و بيژن میثمی

ليست جان‌باختگان سازمان فدایيان خلق ايران (اکثريت) در کشتار سال ۱۳۶۷ (فاجعهٔ ملی)

در برابر خاطره‌ٔ تابناک شماری از بهترین یاران‌مان
که در کشتار جمعی زندانیان سیاسی
در سال ۱۳۶۷ (فاجعهٔ ملی) به خاک افتادند،
سر فرود می‌آوریم!

بخش: 

برنامهٔ سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

برای نوسازی دمکراتيک تحقق صلح، آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و حفظ محیط زیست در ايران

سازمان‌ فداییان‌ خلق‌ ایران‌ (اکثریت‌)، مدافع صلح، آزادی، دمکراسی، حقوق بشر، عدالت اجتماعی، برابری، همبستگی، برابر حقوقی زن و مرد، تنوع سبک زندگی، توسعه، حفظ محیط زیست، توزیع دمکراتیک قدرت، ثروت، فرصت‏ها و اطلاعات است. سازمان ما بر تامین هماهنگی و توازن میان آزادی، برابری، دمکراسی، توسعه و حفظ محیط زیست تاکید دارد و برای تامين شرایط زندگی متناسب با کرامت انسانی برای همه شهروندان ایران و فراهم آمدن شرايط گذر تدریجی از سرمایه‏داری به سوسیالیسم دمکراتیک مبارزه می‏کند. ما مخالف تبعیض طبقاتی، جنسیتی، ملی ـ قومی، نژادی‌ و مذهبى‌ هستیم و علیه آن‏ها مبارزه‌ مى‌کنیم.

اساسنامهٔ سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) تشکل داوطلبانهٔ افرادی است که چارچوب کلی برنامهٔ سازمان را پذیرفته و آمادگی دارند با پایبندی به اساسنامه برای تحقق اهداف برنامه‌ای سازمان فعالیت کنند. عضویت در سازمان، استعفا و کناره‌گیری از آن امری آزاد و داوطلبانه است.

اشتراک در RSS - سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)