ترجمه، رضا کاویانی

آلکساندرا اوکاسیو کورتز نماینده کنگره ایالات متحده توسط پلیس دستگیر شد.

در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، پلیس چندین نماینده مجلس را که برای حق سقط جنین در مقابل دادگاه عالی دست به تظاهرات زده بودند دستگیر کرد. از جمله دستگیرشدگان خانم الکساندریا اوکاسیو-کورتز نماینده سرشناس چپگرای حزب دموکرات و ایلهان عمر بودند. به گفته پلیس، در مجموع ۳۵ نفر دستگیر شدند.

محاکمه آمران کشتار مخالفین با عقاید چپ در آرژانتین

بر اساس برآوردهای سازمان های حقوق بشر، رژیم دیکتاتوری آرژانتین، در شکار شهروندانی که مشکوک به عقاید چپ بودند، تا ۳۰ هزار نفر را کشت. در طی " پروازهای مرگ"، هزاران تن از اعضای مخالف اسیر را درکمال نا باوری، از هواپیماهای نیروی دریایی به داخل حیاط مدرسه دریایی بدنام ESMA در بوئنوس آیرس و در پادگان نظامی کامپو د مایو در حومه پایتخت پرتاب کرده و کشته شده اند. بنا بر شهادت برخی افراد، این کشتار، برنامه ریزی شده و سیستماتیک انجام گرفته است

نفرت از روسیه دوباره در آلمان خودنمایی می کند

جنگ روسیه و اوکراین، نارضایتی های طولانی مدتی را در جامعه آلمان از خود بر جا خواهد گذاشت که یادآور کلیشه های دوران کنراد آدناور است: "روسی" بار دیگر دشمن است.*۱ ما باید از ساختن تصویری همیشگی از دشمنی به نام روسیه اجتناب کنیم، زیرا جنگ اوکراین نباید ادامه پیدا کند. و از آنجا که ما فقط می توانیم با چالش های اقلیمی و بحران آب و هوا در یک مشارکت سطح بالا با روسیه مشارکت داشته باشیم, باید به روح توصیه های اگون باهر، تاسی کنیم: این به معنای جستجوی توازن منافع است، که شامل به رسمیت شناختن نیازهای امنیتی اوکراینی ها و روس ها می شود.

ده ها فعال محیط زیست در انگلیس دستگیر شدند

ده ها فعال محیط زیست و آب و هوا در انگلیس دستگیر شدند."فقط نفت را متوقف کنید": در جریان اعتراضات در انگلیس، تظاهرکنندگان آب و هوا، کامیون ها را در مقابل ذخایر و مخازن نفت متوقف کردند. پلیس به مداخله پرداخت. این اولین مورد نیست که طرفداران محیط زیست خواستار توقف استخراج نفت شده اند.طی دو روز گذشته، بیش از ۸۰ نفر دستگیرشده اند.

اتهامات عمران خان علیه ایالات متحده

عمران خان، ایالات متحده را به "راه اندازی" رای عدم اعتماد متهم می کند. و برای احتیاط اعلام می کند که ممکن است آن را نادیده بگیرد. خان به یک گروه منتخب از روزنامه نگاران خارجی در دفتر خود گفت: "چگونه می توانم نتیجه را بپذیرم وقتی کل روند بی اعتبار است؟" تلاش برای برکناری من مداخله آشکار ایالات متحده در سیاست داخلی ما است.

پیروزی مطلق سوسیال دموکرات ها در ایالت زارلند آلمان

در انتخابات ایالتی در زارلند، حزب سوسیال دموکرات به یک پیروزی آشکار در انتخابات دست یافت و اکثریت مطلق کرسی ها را به دست آورد. بر اساس نتیجه نهایی رسمی، سوسیال دموکرات ها با نامزد اصلی خود آنکه رلینگر به ۴۳.۵ درصد رسیدند، حزب دموکرات مسیحی، در نهایت به ۲۸,۵ درصد رسید. این بدترین نتیجه انتخابات برای حزب دموکرات مسیحی از سال ۱۹۵۵ تاکنون است.

به دلیل درگیری درصحرای غربی، الجزایر سفیر خود را از اسپانیا فراخواند

اسپانیا اعلام کرد که از خودمختاری صحرای غربی تحت حاکمیت مراکش حمایت خواهد کرد. و الجزایر نسبت به این عمل اسپانیا, واکنش شدیدی نشان داد.و اعلام کرد که اسپانیا, به مناقشه و درگیری در صحرای غربی دامن می زند. و در همین ارتباط سفیر خود را از مادرید فراخواند.

بنیانگذار حزب چپ آلمان به فعالیت سیاسی خود پایان داد

اسکار لافونتن از حزب چپ که حدود ۱۵ سال پیش در تأسیس آن نقش اصلی را بازی کرد, جدا شد. او همچنین به فعالیت سیاسی خود پایان داد.او گفت: من می‌خواستم یک سیاست آلترناتیو جناح چپ برای نابرابری ها و ناامنی های اجتماعی, در طیف سیاسی وجود داشته باشد، به همین دلیل است که حزب چپ را تأسیس کردم. لافونتن در بیانیه ای گفت: چپ امروزی از این ادعا دست برداشته است.

حمله حزب کارگرانگلیس به بوریس جانسون برای سفر به خلیج فارس

حمله حزب کارگرانگلیس به بوریس جانسون برای سفر به خلیج فارس: "دیدار از این دیکتاتور به دیکتاتور دیگر، یک استراتژی انرژی نیست."
نازنین زاغری دوتابعیتی انگلیسی-ایرانی پس از نزدیک به شش سال حبس و حبس خانگی اجازه خروج از ایران را پیدا کرد. دوتابعیتی دیگر "انوشه عاشوری" نیز با پاسپورت انگلیسی، اجازه خروج از تهران را دریافت نمود. جانسون در توییتر خود نوشت: خوشحالم تأیید کنم که بازداشت ناعادلانه نازنین زاغری و انوشه عاشوری در ایران امروز به پایان رسیده است. این دو در راه بریتانیا هستند.

اشتراک در RSS -   ترجمه، رضا کاویانی