پیام هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

در غم از دست دادن هم‌وطنان عزیزمان در فاجعهٔ سیل شریک‌ایم!

از یک هفته پیش جاری شدن سیل در نقاط بسیاری از میهن‌مان موجب آن شده است که ده‌ها تن از مردم ما جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری هنوز مفقودالاثر اند. در این لحظات دشوار، ما غم، اندوه و تأثر عمیق خود را با شما هم‌میهنان عزیز در میان می‌گذاریم، به بازماندگان این فاجعهٔ سراسری تسلیت می‌گوییم و مراتب هم‌دردی خود را اعلام می‌داریم.ما فداییان خلق ایران دوشادوش همهٔ ایرانیان میهن‌دوست در یاری به سیل‌زدگان و در مواجهه با عواقب این بلیهٔ طبیعی با تمام توان حضور خواهیم داشت.

دستگیرى آقای تاجزاده و دیگر فعالین مدنى را محکوم مى کنیم! آزادشان کنید!

اعلامیهٔ هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

روندهای سیاسی در میهن‌مان، به ویژه پس از سخنان اخیر علی خامنه‌ای در جمع مسئولان قضایی، منجر به افزایش فشار بر نهادهای مدنی و در نهایت دستگیری تاکنونی چند چهره‌ی فعال سیاسی و منتقد شد. از سوی دیگر در اولین گام، فشار بر زنان نیز افزایش یافت و دستورالعمل‌های تازه و محدودکننده‌ای بر سر رعایت حجاب در ادارات، مدارس و مجامع عمومی صادر شدند.

در هم‌دردی و هم‌دلی با هم‌وطنان آبادانی

پاسخ سوگ و اعتراض شهر نفت‌گران پلیس «ضدشورش» نیست! به جای سرکوب، به فکر التیام زخم شهر نفت‌گران باشید!

ایران عزادار فاجعه‌ای است که در آبادان با فروریزی ساختمان متروپل پیش آمد. فاجعه‌ای که منجر به یک سوگواری عمومی با مرکزیت شهر نفت‌گران در کل کشور شده است. در جای جای ایران، در شهرهای بسیاری، هموطنانمان، همدردی و همدلی خود را با خانواده‌های داغدار ابراز می‌دارند.

سرکوب مردم را متوقف کنید!

در روزهای گذشته شهرهای مختلف میهن ما شاهد اعتراض مردم به جهش شدید قیمت و کمبود مواد غدایی اساسی و تظاهرات مرتبط با آن بوده است. حکومت جمهوری اسلامی به جای انجام وظیفۀ خود در تامین معاش مردم مانند همۀ موارد پیشین به سرکوب خشن این اعتراضات و تظاهرات دست یازیده است. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) سرکوب مردم را محکوم می‌کند و خواهان توقف بلاوقفۀ آن، آزادی بی‌درنگ همه دستگیرشدگان و رسیدگی به خواست‌های بر حق مردم است.

پیروز باد مبارزهٔ کارگران و زحمت‌کشان ایران در دست‌یابی به حقوق و مطالبات حقهٔ خود!

ما از برقراری پیوند هر چه مستحکم‌تر و چند سویه میان جنبش‌های اجتماعی گسترده و گوناگون موجود در جامعهٔ متلاطم ایران استقبال می‌کنیم و آن را مهم‌ترین عامل و مؤلفهٔ دست‌یابی یکایک این جنبش‌ها به خواست‌های بر حقّ خود و لازمهٔ تحقق تحول سیاسی کلان در کشور در راه استقرار نظام جمهوری برخاسته از اراده و رأی آزادانه، برابر حقوق و دموکراتیک مردم و مبتنی بر مجموعهٔ مبانی حقوق بشر می‌دانیم. حرکت جنبش‌های اجتماعی در این سو و دستاوردهای چشم‌گیر آن درهم تنیدگی تضمین‌کنندهٔ آیندهٔ ایرانی آزاد و آباد و مرفه خواهد بود.

در سال‌گرد کشتار بنیان‌گذاران سازمان در ۲۹ فروردین ۱۳۵۴

در ۴۷ سالی که از آن جنایت برنامه‌ریزی‌شدهٔ هولناک می‌گذرد، هزاران ایرانی آزادی‌خواه و عدالت‌پژوه، هزاران فرزند سربلند این سرزمین کهن به دست نظام شاه و پس از آن به دست نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران به انواع و اقسام حیل و شیوه‌ها و روش‌های جنایت‌کارانه جان باخته‌اند، اما این همه هرگز نخواهد توانست لکهٔ ننگی را از دامن نظامی بشوید که با ادعای ره‌سپردن به سوی «تمدن بزرگ» فرزندان ایران را به دلیل خواندن یک کتاب داستان به زندان می‌انداخت و صدها تن از مبارزان را قربانی داغ و درفش و شکنجه و کشتار کرد. جنایات پرشمار جمهوری اسلامی ایران هرگز نباید و نمی‌تواند بر جنایات نظام کودتایی محمدرضاشاهی گرد فراموشی بپراکند.

اشتراک در RSS - پیام هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)