پیام هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

در ارتباط با فراخوان شورای دانشگاه صنعتی شریف

در ارتباط با فراخوان شورای دانشگاه صنعتی شریف ما تاکید بر شیوه‌های مبارزاتی خشونت‌ پرهیز و مطالبه ‌محور و حضور مجموعه نیروهای میهن‌دوست، استبداد ستیز، آزادی‌خواه و برابری‌ خواه را تنها ضامن تحمیل خواسته‌های قاطبه‌ی مردم، رسیدن به دست‌آوردهای ملموس و حفظ آن می‌دانیم. به باور ما بیانیه شورای دانشگاه شریف در این چارچوب قرار دارد. ما از مطالبات مندرج در بیاینه مذکور پشتیبانی می‌کنیم.

اعلام هم‌دردی عمیق با هم‌میهنان زلزله‌زده در خوی

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) با هم‌میهنان مصدوم و مجروح، با خانواده‌های آنان و با همهٔ کسانی که در نتیجهٔ این زلزله به آنان خسارات مالی وارد و یا زندگی‌شان مختل شده، هم‌درد است.

بنیان‌گذاری حزب تودهٔ ایران، دستاوردی بزرگ برای چپ در میهن ما

حزب تودهٔ ایران مهم‌ترین رکن پیشینهٔ تاریخی ایران در طرح امر خطیر حضور زنان در جامعه و تأمین برابری و حقوق آنان بوده است. تأکید بر این امر و اهمیت تاریخی مبارزه در راه آن به ویژه امروز قابل تأمل است که در ایران خیزش و برآمدی در جریان است که زنان ایران نقشی به شدت چشم‌گیر و فائق در آن دارند.

فاجعهٔ ملی کشتار زندانیان سیاسی، جنایت علیه بشریت!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در سی و چهارمین سالگرد فاجعهٔ ملی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ نام جان‌باختگان آن را گرامی می‌دارد و از آنان به بزرگی یاد می‌کند! همهٔ اعضاء و نیروهای سازمان که هر یک از ما نیز مانند بسیاری از هم‌میهنان‌مان داغ‌دار جان‌باختگان آن سال و تابستان خونین‌ایم، در کنار دیگر بازماندگان آن جان‌باختگان سرفراز تا روزی که دین خود را به آنان ادا نکنیم، از پای نخواهیم نشست. ما نیز نه فراموش می‌کنیم و نه می‌بخشیم!

به مناسبت سال‌گرد کودتای ننگین ۲۸ مرداد

۲۸ مرداد ۱۳۳۲ یکی از تاریک‌ترین و از منظر عواقب منفی و مصیبت‌بار آن از سنگین‌ترین و تلخ‌ترین روزهای تاریخ صد سال گذشتهٔ ایران برای میهن و مردم ماست. در روز ۲۸ مرداد ائتلافی از کشورهای امپریالیستی آمریکا و انگلیس و عمّال آنان از یک سوی و محمدرضاشاه پهلوی جوان و نیروهای طرف‌دار و پشتیبان و متحد او از سوی دیگر علیه ارادهٔ مردم برای تأمین استقلال، آزادی و پیشرفت ایران و حاکمیت نمایندگان مردم کودتا کردند. با پایان جنگ دوم جهانی و برکناری رضا شاه بازه‌ای مهمّ و امید برانگیز در تاریخ معاصر میهن ما آغاز شد که یکی از بزرگ‌ترین دست‌آوردهای تاریخ ایران در یک صد سال گذشته، یعنی بریدن دست غارتگر انگلیس از نفت ایران و تأمین ملی شدن منابع و صنعت نفت ما را در پی داشت. کودتای ۲۸ مرداد نقطهٔ پایانی جابرانه بر این مقطع تاریخی گذاشت، امید مردم را تبدیل به یأس کرد و به جای اراده و منافع مردم و میهن، منافع بیگانگان و دشمنان ایران را در میهن ما تأمین نمود.

در غم از دست دادن هم‌وطنان عزیزمان در فاجعهٔ سیل شریک‌ایم!

از یک هفته پیش جاری شدن سیل در نقاط بسیاری از میهن‌مان موجب آن شده است که ده‌ها تن از مردم ما جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری هنوز مفقودالاثر اند. در این لحظات دشوار، ما غم، اندوه و تأثر عمیق خود را با شما هم‌میهنان عزیز در میان می‌گذاریم، به بازماندگان این فاجعهٔ سراسری تسلیت می‌گوییم و مراتب هم‌دردی خود را اعلام می‌داریم.ما فداییان خلق ایران دوشادوش همهٔ ایرانیان میهن‌دوست در یاری به سیل‌زدگان و در مواجهه با عواقب این بلیهٔ طبیعی با تمام توان حضور خواهیم داشت.

دستگیرى آقای تاجزاده و دیگر فعالین مدنى را محکوم مى کنیم! آزادشان کنید!

اعلامیهٔ هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

روندهای سیاسی در میهن‌مان، به ویژه پس از سخنان اخیر علی خامنه‌ای در جمع مسئولان قضایی، منجر به افزایش فشار بر نهادهای مدنی و در نهایت دستگیری تاکنونی چند چهره‌ی فعال سیاسی و منتقد شد. از سوی دیگر در اولین گام، فشار بر زنان نیز افزایش یافت و دستورالعمل‌های تازه و محدودکننده‌ای بر سر رعایت حجاب در ادارات، مدارس و مجامع عمومی صادر شدند.

در هم‌دردی و هم‌دلی با هم‌وطنان آبادانی

پاسخ سوگ و اعتراض شهر نفت‌گران پلیس «ضدشورش» نیست! به جای سرکوب، به فکر التیام زخم شهر نفت‌گران باشید!

ایران عزادار فاجعه‌ای است که در آبادان با فروریزی ساختمان متروپل پیش آمد. فاجعه‌ای که منجر به یک سوگواری عمومی با مرکزیت شهر نفت‌گران در کل کشور شده است. در جای جای ایران، در شهرهای بسیاری، هموطنانمان، همدردی و همدلی خود را با خانواده‌های داغدار ابراز می‌دارند.

سرکوب مردم را متوقف کنید!

در روزهای گذشته شهرهای مختلف میهن ما شاهد اعتراض مردم به جهش شدید قیمت و کمبود مواد غدایی اساسی و تظاهرات مرتبط با آن بوده است. حکومت جمهوری اسلامی به جای انجام وظیفۀ خود در تامین معاش مردم مانند همۀ موارد پیشین به سرکوب خشن این اعتراضات و تظاهرات دست یازیده است. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) سرکوب مردم را محکوم می‌کند و خواهان توقف بلاوقفۀ آن، آزادی بی‌درنگ همه دستگیرشدگان و رسیدگی به خواست‌های بر حق مردم است.

پیروز باد مبارزهٔ کارگران و زحمت‌کشان ایران در دست‌یابی به حقوق و مطالبات حقهٔ خود!

ما از برقراری پیوند هر چه مستحکم‌تر و چند سویه میان جنبش‌های اجتماعی گسترده و گوناگون موجود در جامعهٔ متلاطم ایران استقبال می‌کنیم و آن را مهم‌ترین عامل و مؤلفهٔ دست‌یابی یکایک این جنبش‌ها به خواست‌های بر حقّ خود و لازمهٔ تحقق تحول سیاسی کلان در کشور در راه استقرار نظام جمهوری برخاسته از اراده و رأی آزادانه، برابر حقوق و دموکراتیک مردم و مبتنی بر مجموعهٔ مبانی حقوق بشر می‌دانیم. حرکت جنبش‌های اجتماعی در این سو و دستاوردهای چشم‌گیر آن درهم تنیدگی تضمین‌کنندهٔ آیندهٔ ایرانی آزاد و آباد و مرفه خواهد بود.

در سال‌گرد کشتار بنیان‌گذاران سازمان در ۲۹ فروردین ۱۳۵۴

در ۴۷ سالی که از آن جنایت برنامه‌ریزی‌شدهٔ هولناک می‌گذرد، هزاران ایرانی آزادی‌خواه و عدالت‌پژوه، هزاران فرزند سربلند این سرزمین کهن به دست نظام شاه و پس از آن به دست نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران به انواع و اقسام حیل و شیوه‌ها و روش‌های جنایت‌کارانه جان باخته‌اند، اما این همه هرگز نخواهد توانست لکهٔ ننگی را از دامن نظامی بشوید که با ادعای ره‌سپردن به سوی «تمدن بزرگ» فرزندان ایران را به دلیل خواندن یک کتاب داستان به زندان می‌انداخت و صدها تن از مبارزان را قربانی داغ و درفش و شکنجه و کشتار کرد. جنایات پرشمار جمهوری اسلامی ایران هرگز نباید و نمی‌تواند بر جنایات نظام کودتایی محمدرضاشاهی گرد فراموشی بپراکند.

اشتراک در RSS - پیام هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)